GENEL CERRAHİ DAHİLİYE DİYALOG SEMPOZYUMU

- Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, önümüzdeki yıl kentte kadın hastalıkları ve çocuk hastanesini açmayı planladıklarını belirtti.
GENEL CERRAHİ DAHİLİYE DİYALOG SEMPOZYUMU
Güder, Savon Otel'de düzenlenen ''2. Bölgesel Cerrahi, Dahiliye ve Diyalog Sempozyumu''nun açılışında yaptığı konuşmada, MKÜ Tıp Fakültesi'nin sadece Antakya'ya değil tüm bölgeye hizmet verebilecek durumda olduğunu kaydetti.
     Hastanelerinde yeni görüntüleme ve anjiyo cihazlarının devreye girmesiyle Hatay'dan Gaziantep ve Adana'ya giden hastaların artık bu sıkıntıdan kurtulacağını ifade eden Güder, önümüzdeki yıl da kentte kadın hastalıkları ve çocuk hastanesini açmayı planladıklarını belirtti.
     MKÜ bünyesinde yeni fakülteler ve yüksekokulları açmak için çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Güder, her geçen gün daha da geliştiklerini, eksiklikleri gidermeye çalıştıklarını kaydetti.
     Gülhane Askeri Tıp Akademisi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Peker'in oturum başkanlığını yaptığı sempozyumda, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cerrahi Klinik Şefi Mustafa Öncel, ''Kolan Kanseri Cerrahisindeki Yenilikler'' konusunda sunum yaptı.