HATAY VALİSİ LEKESİZ:ENGELLİLERİN YAŞAMLARINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti.

HATAY VALİSİ LEKESİZ:ENGELLİLERİN YAŞAMLARINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ
Lekesiz, Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği Başkanı Mustafa Canbulat ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.
     Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Lekesiz, engellilerin evinde oturmak yerine üretebilir hale gelmesi için Avrupa Birliği (AB) destekli hibe programlarından yararlanılması gerektiğini söyledi.
     Restore çalışması devam eden Valilik binasına engellilerin bundan sonra daha rahat gelebileceğini vurgulayan Lekesiz, ''Binamızda engelliler için de bir takım düzenlemeler yapıyoruz. Daha önce merdivenlerden çıkamadıkları için büyük sıkıntı yaşayan engelli vatandaşlarımız için asansör yaptırıyoruz. Bundan sonra da engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için her türlü desteği sağlayacağız'' diye konuştu.
     Lekesiz, engellilerin yaşama sevincini hiç kaybetmemesi, hayata daha sıkı sarılması yönünde tavsiyede bulundu.
     Hatay Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği Başkanı Mustafa Canbulat'ta derneğin 32 üyesinin bulunduğunu ve çeşitli eğitim faaliyetleri yaptıklarını kaydetti.
     Bu arada ziyarete gelen bazı engellilerin merdiven çıkarken büyük sıkıntı yaşadığı gözlendi.