HATAY'DA AFET VE SİVİL SAVUNMA FAALİYETLERİ

HATAY'DA AFET VE SİVİL SAVUNMA FAALİYETLERİ -GÖNÜLLÜLERE YÖNELİK EĞİTİM ÇALIŞMASI YAPILACAK
HATAY'DA AFET VE SİVİL SAVUNMA FAALİYETLERİ
Hatay'da afet ve sivil savunma hizmetlerine gönüllü olarak katılmak isteyenlere yönelik eğitim çalışması yapılacağı bildirildi.
     Valilikten yapılan açıklamada, Hatay'da afet ve sivil savunma hizmetlerinin yürütülmesi için devlet kurumlarının yanında sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları üyeleri ile her kesimden gönüllüler tarafından gruplar oluşturulacağı kaydedildi.
     Açıklamada, gruplar aralarında organizasyonun sağlanabilmesi için afet eğitiminin amaçlandığı ifade edilerek, şu ifadelere yer verildi:
     ''Hatay'da afet ve sivil savunma hizmetlerine gönüllü olarak katılmak isteyenlere yönelik eğitim çalışması yapılacak. 18-65 yaşları arasındaki gönüllülerin ilimiz Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne 2 adet fotoğraf, kimlik bilgileri ve adres bilgileri ile başvurmaları gerekiyor.
     Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce 'Afet ve Sivil Savunma Gönüllüsü' görev belgesi ve görev kartı düzenlenecek. Gönüllüler görev belgesini görevleri süresince yakalarına takacaklar. Bir afet durumunda acil kurtarma ve yardım çalışmaları için özellikle görevlendirecek kişilerin listesi de Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına bildirecektir.''