HATAY'DA AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI

YILIN EN OLGUN KADIN VE ERKEK İLE EN GENÇ ESNAFINA KAFTAN GİYDİRİLDİ VE CUMHURİYET ALTINI VERİLDİ -HESOB BAŞKANI TEKSÖZ: AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI KAPSAMINDA KENTTE TÜM ESNAF ODALARI İNDİRİM UYGULAYACAK''
HATAY'DA AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI
Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, ''Ahilik Kutlamaları'' kapsamında kentte tüm esnaf odalarının indirim uygulayacağını söyledi.
     Teksöz, ''Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı'' kapsamında Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, haftanın önemi hakkında bilgi verdi.
     Ahiliğin toplumda yaşayan herkesi birbirine yakınlaştıran, kaynaştıran, dost edindiren ve dayanışma sağlayan bir olgu olduğuna dikkati çeken Teksöz, şöyle konuştu:
     ''Ahilik kutlamaları kapsamında kentte tüm esnaf odaları aracılığıyla indirimler uygulanacak. Ulaşım, giyim, yiyecek, kuaför gibi tüm temel ihtiyaç giderlerinde yüzde 10, 15 veya 20 indirimler yapılacak. Öğrencilere ve sivillere de otobüsler ve minibüslerde düşük fiyattan ulaşım imkanı sağlanacak. İndirim uygulamasının sözünü tüm oda başkanlarımdan aldım. İndirimler bir hafta için geçerli olacaktır.''
     MHP Hatay Milletvekili İzzettin Yılmaz da, esnafın ülkenin temelini oluşturduğunu belirterek, son dönemlerde ekonomik sorunlar dolayısıyla sıkıntılı günler yaşadıklarını kaydetti.
     Esnafın yok olması halinde ülkenin zor duruma düşeceğini ifade eden Yılmaz, korunmasına ve kalkınmasına yönelik tedbirler alınması gerektiğini belirtti.
     CHP PM Üyesi Nihat Matkap da, Hatay esnafının Türkiye'ye örnek olduğunu, mesleklerin yok olmaması için yeniliklere ayak uydurarak, yeni projeler üretilmesi çağrısında bulundu.
     Konuşmaların ardından ''Yılın en olgun esnafı'' Ruşen Akyüz'e, ''Yılın en genç esnafı'' Şevki Künefeci'ye ''Yılın en olgun kadın esnafı'' Sezgin Yalım ve Emel Teköz'e kaftan giydirildi ve cumhuriyet altını hediye edildi.
     Yine etkinlikte Milletvekili Yılmaz'a ve Matkap'a da kaftan giydirilirken, bilgisayar kursunu tamamlayan kursiyerlere de sertifikaları törenle dağıtıldı.