HATAY'DA OTELLER BAYRAMDA DOLACAK

TURİZM DERNEĞİ BAŞKANI KIŞLIOĞLU: -''HAVAALANININ TAM KAPASİTEYLE ÇALIŞMASI, VİZELERİN KALKMASININ OLUMLU ETKİLERİNİ GÖRÜYORUZ'' -''YATAK AÇIĞINI YENİ OTELLERLE KAPATMALIYIZ''
HATAY'DA OTELLER BAYRAMDA DOLACAK
Kurban Bayramı'nda 9 günlük uzun tatilin Hatay'da da otellerde doluluk oranının yüzde 100'ü bulmasını sağladığı bildirildi.
     Hatay Turizm Derneği Başkanı Metin Kışlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havaalanının tam kapasiteyle hizmete girmesi, komşu ülkelerle vizenin kaldırılmasının olumlu etkilerini gördüklerini, özellikle Arap turist sayısında büyük artış olduğunu belirtti.
     Doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra farklı kültür ve tüm dinlerin kardeşçe bir arada yaşadığı, barış ve hoşgörü kenti Hatay'a talebin her geçen gün arttığını belirten Kışlıoğlu, Kurban Bayramında otellerdeki doluluk oranının yüzde 100'ü bulduğunu ifade etti.
     Kışlıoğlu, Hatay'daki otellerin toplam yatak kapasitesinin yaklaşık 4 bin civarında olduğunu ancak, yetersiz kaldığını belirterek, yatak açığının yeni otellerle kapatılması gerektiğini, bunu fark eden yatırımcıların yörede arsa arayışında olduklarını kaydetti.
     Turizmdeki gelişmelerin Hatay için umut verdiğini anlatan Kışlıoğlu, yerli ve yabancı turistlerin kentte daha çok kalmaları için termal gibi alternatif turlara da önem verilmesi gerektiğini bildirdi.
     Narin Otel Ön Büro Müdürü Özge Altunay ise bayramda otellerinin tam doluluk oranı ile hizmet vereceğini bildirdi.
     Otellerinde 57 oda ve 118 yatak kapasitelerinin olduğunu ifade eden Altunay, ''Bayramda tatilini geçirmek için otelimizi en çok Ankara, İstanbul ve İzmir'den talepler geldi'' dedi.
     Büyük Antakya Oteli Ön Büro Müdürü Sabahattin Nacioğlu da bayram süresince Almanya ve Lübnan'dan gelen misafirlerine hizmet vereceklerini belirtti.
     Bayram süresince yüzde 100'lük bir doluluk oranına sahip olduklarını ifade eden Nacioğlu ''72 oda ve 144 yataklı otelimizde misafirlerimizin bayramlarını mutlu ve huzurlu geçirmeleri için elimizden gelen çabayı göstereceğiz'' dedi.