HATAY'DA SAĞLIĞA HAYIRSEVER DESTEĞİ

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, hayırsever iş adamının desteği sayesinde yapılacak aile sağlığı merkeziyle vatandaşlara en iyi hizmeti sunacaklarını belirtti.
HATAY'DA SAĞLIĞA HAYIRSEVER DESTEĞİ
Lekesiz, hayırsever iş adamı Uğur Ateş tarafından İskenderun ilçesine bağlı Karahüseyinli köyüne yapılacak olan Mağfiret Alpaydın Aile Sağlığı Merkezi'nin protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, kentin eğitim ve sağlıkta önemli gelişme kaydettiğini söyledi.
     Karahüseyinli köyüne yapılacak aile sağlığı merkezinin köyde yaşayan 3 bin 500 kişiye hizmet vereceğini ifade eden Lekesiz, bu merkezle vatandaşa en iyi hizmetin sunulacağını belirtti.
     İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez de, Karahüseyinli köyünde sağlık merkezinin bulunmaması nedeniyle vatandaşların 5 kilometre uzaklıkta bulunan Karaağaç köyüne gitmek zorunda kaldığını söyledi.
     Yapılacak merkez ile vatandaşların büyük bir sıkıntıdan kurtulacağını belirten Kerkez, buranın tamamlanmasının ardından aile hekimi atayacaklarını ve 24 saat hizmet vereceğini kaydetti.
     Hayırsever iş adamı Ateş de, 100 bin TL'ye yapılacak merkezi 4 ay gibi kısa bir sürede bitirmeyi hedeflediklerini ifade etti.
     Konuşmaların ardından Vali Lekesiz, İl Sağlık Müdürü Kerkez ve hayırsever Ateş tarafından sağlık merkezinin protokolü imzalandı.