HATAY'DA TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK BÜRO AMİRLİĞİ FAALİYETLERİ

Hatay Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekiplerinin, kente gelen turist kafilelerinin hem güvenliğini sağladıkları hem de kültür gezileri konusunda yönlendirdikleri bildirildi. 
HATAY'DA TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK BÜRO AMİRLİĞİ FAALİYETLERİ
Büro Amiri Adem Paksoy, yaptığı açıklamada, yöreye gelen turistlere, tarihi yüzyıllar öncesine dayanan barış, kültür ve hoşgörü şehri olarak bilinen medeniyetlerin buluşma noktası Hatay'ın önemini anlatmaya çalıştıklarını belirtti.
     İlin kültür dokusunu oluşturan tarihi ve turistik yerlere gelen turistlerin hem güvenliklerini sağladıklarını, hem de kentin kültür dokusu hakkında bilgi vermeye çalıştıklarını belirten Paksoy, şöyle devam etti:
     ''İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinde görevli polislerimizin sorumlu oldukları alanlarda karşılaştıkları turist kafilelerine yardımcı olarak, kültür mirasımız hakkında bilgiler veriyor, onlarla beraber geziyorlar. Bu durumdan ilimize gelen turistler de çok memnun oluyor. Kendi sorumluluk alanlarında personelimiz karşılaştıkları turist kafilelerine her zaman yardımcı olmaya çalışıyor.''