KADDAFİ'nin SONU

 
Çatışarak mı öldü, lağım borusunda mı: Kendini ‘Afrika’nın Krallar Kralı’ unvanını veren Libya’nın devrik lideri Kaddafi memleketi Sirte’de öldürüldü.
KADDAFİ'nin SONU
     Kaddafi’nin düşen Sirte’den kaçarken öldüğü bildirildi. Lağım borusunda yakalandığı iddiası da var.Vurdular, sürükledİler, soydular: Albay, 9 mm’lik tabancayla her iki bacağından ve boynundan vurularak can verdi. Kaddafi’nin cesedi önce soyuldu, sonra yerlerde sürüklenip bir kamyonete yüklendi. Yeni Libya ve müttefiklerinde bayram havası var.

   DÜNYA LİDERLERİ ÖLÜMÜNE NE DEDİ ?

   *ABD Başkanı Barack Obama, Kaddafi’nin ölümüyle Lİbya’da uzun ve acılı bir sayfanın kapandığını söyledi. Şimdi Lİbyalıların “demokratik ve hoşgörülü bir ulus” inşa etme şansı yakaladıklarını belirten Obama, Arab dünyasındaki diğer “demir yumruk” rejimlerinin de eninde sonunda yıkılacağını savundu.

*Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Libya’da yeni bir sayfanın açıldığını ve “birlik ve özgürlük içinde uzlaşma” döneminin başladığını söyledi.


*Almanya Başbakanı Angela Merkel, Kaddafi’nin ölümüyle Lİbya’nın yeni bir başlangıç yapma şansı yakaladığını ve bunun kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

m İtalya Başbakan Silvio Berlusconi: Libya’daki savaş şimdi bitti. Latince’den alıntı yaparak, “İşte dünyanın ihtişamı böyle geçiyor” anlamına gelen “Sic transit gloria mundi” cümlesini kullandı.

* İngiltere Başbakanı David Cameron, “Kaddafi’den sonra Libya halkı, güçlü ve demokratik bir ülke olma şansı yakaladı” dedi.


Hillary motive etmişti


Kaddafi’nin Trablus’u düştükten sonra salı günü bölgeye giden en üst düzey ABD yetkili olan Dışişleri Bakanı Hillary Clinton,“Kaddafi’yi ölü ya da diri ele geçirin” demişti. Hillary Clinton, Libya Ulusal Geçiş Yönetimi temsilcileriyle zafer işareti yapmıştı.
KADDAFİ'nin SONU haberi  tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Sağlık kategorisine Hatay tarafından  20665 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle
Beğendiniz mi?
Okunma
Tarih
Kategori
Şehir
Kaynak