KADIN AMİGONUN FUTBOL AŞKI

KADIN AMİGONUN FUTBOL AŞKI -HATAYSPOR'UN 22 YILDIR AMİGOLUĞUNU YAPAN VE BU NEDENLE 9 YILLIK EŞİNDEN BOŞANAN 39 YAŞINDAKİ SONGÜL TAŞDELEN'İN TAKIMINA OLAN SEVGİSİ HER ŞEYİN ÖNÜNDE GELİYOR
KADIN AMİGONUN FUTBOL AŞKI
Yasemin Uslu - Hatayspor'un 22 yıldır amigoluğunu yapan ve bu nedenle 9 yıllık eşinden boşanan 39 yaşındaki Songül Taşdelen, takımı için her türlü engeli aşıyor.
     Malatyaspor-Hatayspor karşılaşması için kente gelen ve amigoluk sevgisini AA muhabirine anlatan Taşdelen, futbola ayrı bir sevgisinin bulunduğunu, 22 yıldan beri bıkmadan usanmadan Hatayspor'u desteklediğini söyledi.
     Futbol sevgisinin 7 yaşında Galatasaray ile başladığını, daha sonra Hatayspor'a olan sevgisinin arttığını ve takımının hayatındaki her şey olduğunu dile getiren Taşdelen, takımından asla vazgeçemeyeceğini ifade etti.
     Taşdelen, bir kadın olarak tribünlerde bulunmasının mutlaka zorluklarının olduğunu ifade ederek, ''İlk zamanlar 'bayan amigo' olarak tribünlerde yer almam garipseniyordu. Hoş olmayan sözlere maruz kalıyordum. Daha sonra bu durumun çok normal olduğunu düşündüm. Zaman geçtikçe taraftarlarla birlikte buna alıştım. Taraftarları ve takımımı çok seviyorum. Doğu ve batı demeden maçlara giderek desteklerimi sunuyorum'' dedi.
     Tribünlerde tek kadın olmasının dezavantajlarının yanı sıra ayrı bir güzelliğinin de bulunduğunu kaydeden Taşdelen, kadınların kendisini yalnız bırakmamasını istedi.
     Kadınların da maçlara gelmesi tavsiyesinde bulunan Taşdelen, kadınların streslerini maçlarda atabileceğini, statlardaki kadın sayısının artmasıyla olumsuz davranışların azalabileceğini anlattı.
    
     -''TAKIMIM EŞİMDEN DAHA KIYMETLİ''
    
     Songül Taşdelen, 15 yaşında kaçarak evlendiğini ve 21 yaşında anne olduğunu belirterek, 16 yaşında kızının amigoluk yapmasından asla rahatsızlık duymadığını, aksine desteklediğini, deplasmanlara gitmesini istemeyen eşinden ise 7 yıl önce boşandığını dile getirdi. Taşdelen, ''Takımım için 9 yıl evli kaldığım kocamı bile bıraktım. Takımım eşimden daha kıymetli. Gücüm yettiği kadar takımım için amigoluk yapacağım. Hastalık, sağlık, yaz, kış demeden tüm maçları izliyorum. Kızım da koyu Galatasaraylı. Evimin duvarlarının bir kısmı sarı-kırmızı, bir kısmı ise bordo-beyaz'' dedi.
     Hatayspor'un Teknik Direktörü Ramazan Silin ise kadın taraftarların tribünlere renk kattığını, bu nedenle sayılarının artması gerektiğini söyledi
     Taşdelen'in deplasman maçlarını ve antrenmanları kaçırmadığını ifade eden Silin, ''Taraftarlar bizim 12. gücümüz. Futbol görsel ağırlıklı bir oyun. Bayanların eşiyle, kardeşiyle, çocuklarıyla gelerek karnaval ve şölen havasında maç izlemelerini istiyoruz. Kulüp yöneticileri de bayan taraftarları tribünlere çekebilmek maça girişleri ücretsiz yapıyor. Tribünde bayan taraftarların artmasıyla çirkin davranışlar ve kötü tezahüratların da biteceğine inanıyoruz'' diye konuştu. 
KADIN AMİGONUN FUTBOL AŞKI haberi 07 Ekim 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Sağlık kategorisine Hatay tarafından  24055 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle