KADIN BELEDİYE BAŞKANI HAC DÖNÜŞÜ BİN KİŞİLİK YEMEK DÜZENLEDİ

Hac görevini yerine getiren Dörtyol ilçesi Yeşilköy Beldesi Kadın Belediye Başkanı Fatma Görgen, baba ocağında bin kişiye yemek verdi. 
KADIN BELEDİYE BAŞKANI HAC DÖNÜŞÜ BİN KİŞİLİK YEMEK DÜZENLEDİ
Görgen, Kurtuluş Mahallesi'nde baba ocağında verdiği yemek öncesinde yaptığı konuşmada, durumu iyi olan herkesin hac görevini yerine getirmesi gerektiğini, gizemli Kabe'yi Mekke-Medine'yi herkesin görmesi gerektiğini söyledi.
     Hac dönüşünde binlerce vatandaşın kendini ziyarete geldiğini hatırlatan Görgen, ''İstedik ki hac dönüşü eşimizle dostumuzla ulaşabildiklerimizle bir araya gelelim. Orada aldığımız manevi atmosferi paylaşmayı arzuladık. Bu amaçla bu yemek düzenledik. Katılanlara çok teşekkür ediyorum. Şimdi hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Vatandaşa hizmet te bir ibadettir'' diye konuştu.
     Bir televizyon programında çıktığı yarışmada tanınan ve aynı beldede ikamet eden Görme Engelli Bilal Göregen'in okuduğu kasideleriyle başlayan mevlit programında, İlçe Müftüsü Ali Yazıcı ve diğer din görevlileri de Kur'anı Kerim ve Mevlit okudular.
     Yemeğe, Kaymakam Hasan Özyiğit, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yavuzyolcu, AK Parti İlçe Başkanı Osman Görgen, belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.