KOZAN'DA 18 ENGELLİYE İŞ İMKANI


Devlet Meteoroloji işleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, yarın yurtta batı bölgeler başta olmak üzere kuvvetli yağış beklendiğini, hava sıcaklıklarının Marmara, Ege ve Batı Karadeniz'de azalacağını bildirdi.
KOZAN'DA 18 ENGELLİYE İŞ İMKANI
 Türkiye Beyazay Derneği Kozan Şube Başkanı Ahmet Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak işsiz engellilerin iş sahibi yapılması için sürdürdükleri girişimlerden olumlu sonuç aldıklarını belirtti.
     Ünal, Kozan Belediyesi'nin ilçedeki 4 ayrı pazar yerinde engelliler için ücretsiz satış alanı tahsis ettiğini belirterek,, Kozan Kaymakamlığı SYDV'nın da engelli kişi başına 500 TL. başlangıç sermayesi verdiğini ifade etti.
 
     ''Biz engelliler olarak evde oturmak ve kaderimize razı olmak istemiyoruz'' diyen Ünal, şöyle konuştu:
     ''Bu nedenle, derneğimiz bünyesinde Türkiye İş Kurumu ve Halk Eğitim Merkezi gibi kurumlarla ortak projeler üreterek çeşitli meslek kursları açtık. Engellilerimizin, takı tasarım, bilgisayar gibi alanlarda becerilerine göre meslek sahibi olmalarını sağlamaya çalıştık. Çalışarak aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen işsiz engellilerimizin iş kurabilmesi için girişimlerde bulunduk. Kozan Belediyesi, ilçedeki 4 pazar yerinde, engellilere özel, ücretsiz satış alanı tahsis edebileceğini bildirdi. Bunun üzerine Kaymakamlıkla görüşerek, maddi destek istedik. İlçe Kaymakamımız İzzettin Sevgili, yazılı olarak pazarcılık yapmak istediği taahhüdünde bulunan 18 engelliye, 500'er TL. başlangıç sermayesi verilmesini sağladı. Hak sahiplerine, sermayelerini derneğimizde teslim ettik. Belediyemizin pazarlardaki oluşturulacak engelli satıcı stantlarının kurulacağı yerleri belirleyerek bildirmesinin ardından engelli esnaf adaylarımız satışlara başlayacak.''