KUM OCAĞINDAKİ GÖÇÜK MAĞDURU KEPÇE OPERATÖRÜNÜN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

-BELİNDEN AŞAĞISI KUM ALTINDA KALAN VE SAĞ BACAĞINDA ÇATLAK OLUŞAN SOL BACAĞI İKİ YERİNDEN KIRILAN KEPÇE OPERATÖRÜNÜN TEDAVİSİ SÜRÜYOR
KUM OCAĞINDAKİ GÖÇÜK MAĞDURU KEPÇE OPERATÖRÜNÜN TEDAVİSİ SÜRÜYOR
Hatay'da, kum ocağında meydana gelen göçükte, beline kadar kum altında kalmasıyla bacağı kırılan kepçe operatörünün sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
     Antakya Devlet Hastanesi Ortopedi Servisi'nde tedavisi süren Kazım Soyla (47), AA muhabirine yaptığı açıklamada, SSK emeklisi olduğunu ve en büyüğü 23, en küçüğü de 11 yaşında üç çocuğunun bulunduğunu, maaşının yetmemesi nedeniyle asgari ücretle kepçe operatörü olarak çalışarak ailesinin geçimini sağlamaya gayret ettiğini söyledi.
     Narlıca beldesi Adnan Menderes Caddesi'ndeki bir araziden malzeme almak için çalışma yaptıkları sırada, yaklaşık beş metre yükseklikteki tepeden parçaların koptuğunu fark ettiğini ve kullandığı kepçesini geri çekmeye çalıştığını ifade eden Soyla, ancak kumdan kaçamadığını ve üzücü olayın meydana geldiğini kaydetti.
     15 yıldır yaptığı işini sevdiğini, daha önce de Sivas'ta bir şantiyede çalıştığını, oradaki işin bitmesinin ardından Antakya'ya geldiğini anlatan Soyla, şöyle devam etti:
     ''Antakya'ya yeni gelmiştim. Narlıca beldesinde bir şahsa ait tapulu araziden biraz kum çıkarmak için çalışma yapacaktık. Ancak göçük meydana geldi. O an, hala gözlerimin önünde. Göçüğün ardından belimden aşağısı bir anda kum altında kaldı. İş arkadaşlarımın haber vermesi üzerine olay yerine gelen sivil savunma ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yaklaşık 1,5 saat çalışma sonucu kumdan kurtuldum.''
     İki bacağı da alçıya alınan Soyla, sağ bacağında çatlak olduğunu, iki yerinden kırılan sol bacağının da ameliyat edileceğini belirterek, tedavisinin iyi gittiğini kaydetti.
     Soyla iyileşmesinin ardından yine bu işi yapacağını, başka çaresinin bulunmadığını belirtti.
     Antakya Devlet Hastanesi Ortopedi Bölümü Uzman Dr. Salih Vural, Soyla'nın sol bacağındaki iki kırıkla ilgili ameliyat yapılacağını ve bacağa platin takılacağını, sağ bacağında ise küçük bir çatlama olduğunu, bunun zamanla düzeleceğini ifade etti.
     Soyla'nın ameliyatın ardından yaklaşık üç ay gibi bir süre içinde normal yaşamına dönebileceğini belirten Vural, hastanın genel sağlık durumunun ise iyi olduğunu söyledi.
     Merkeze bağlı Narlıca beldesi Adnan Menderes Caddesi yakınında bulunan kum ocağında 12 Şubat Cumartesi günü meydana gelen göçükte, kepçe operatörü Kazım Soyla beline kadar kuma gömüşmüş, sivil savunma ve itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1,5 saat süren çalışması sonucu kurtarılmıştı.