KUMLU'DA 2 KÖYLÜNÜN HAYVAN SEVGİSİ

Kumlu ilçesinde, trafiğin yoğun yaşandığı karayoluna çıkan kaplumbağayı ezilmekten kurtaran 2 köylü, kaplumbağayı doğal yaşama bıraktılar.
KUMLU'DA 2 KÖYLÜNÜN HAYVAN SEVGİSİ
Havaların serinlemesi ve pamukların makine ile toplanıyor olması nedeniyle yuvasından kaçmış olduğu sanılan ve karayolunun ortasına ilerleyen kaplumbağa, bir anda ezilme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı
     Köy sakinlerinden Mustafa Yemez ve Ali Osman Çakı adlı iki arkadaş, kendini Kaletepe Köy yolu ile devlet yolu arasına atan kaplumbağayı, karşıdan gelen traktörün tekerleri altında kalmaktan son anda kurtardılar.

     Kaplumbağayı yolun ortasından alarak bahçelerine getiren ve karnının doymasını sağlayan iki arkadaş onu bir süre sulak bir ortama bıraktılar. Daha sonra çocukların ve çevredekilerin birlikte resim çektirdikleri kaplumbağa, meraklı bakışları eşliğinde doğal ortama bırakıldı.
     Bu tür davranışlarda bulunmanın insanlık görevlerinden bir tanesi olduğunu belirten iki hayvansever, köylü şehirli ayırt etmeksizin herkesin hayvanlara karşı daha duyarlı davranmaları gerektiğini söylediler.