LİBYA'DAN TAHLİYE EDİLEN BEKİR MAZI EVİNE DÖNDÜ

 Libya'dan Orhangazi-1 Feribotu ile tahliye olan Türk vatandaşlarından Bekir Mazı Hatay'ın Hassa ilçesine bağlı Ardıçlı beldesindeki evine geldi.

LİBYA'DAN TAHLİYE EDİLEN BEKİR MAZI EVİNE DÖNDÜ
 Bingazi'de bir parke fabrikasında çalışan Mazı (30), evine kavuşmasının sevincini eşi Fatma Mazı ve iki çocuğuyla paylaştı.
     Mazı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Libya'da çıkan olayların ardından adeta dünya ile ilişkilerinin kesildiğini söyledi.
     Telefon ve internet bağlantılarının koptuğunu, kimseyle iletişim kuramadıklarını ifade eden Mazı, fabrikadan çıkamadıklarını, isyancıların her tarafı yakıp yıktığını kaydetti.
     Arap asıllı iş adamının desteği sayesinde fabrikadan çıkabildiklerini vurgulayan Mazı, ''Sağ olsun devletimizin yetkilileri iki gemi göndererek ülkemize dönmemizi sağladı. Devletimizin ilgisi sayesinde vatanıma dönebildim ve eşim ve çocuklarıma bir kez daha sarılabildim'' diye konuştu.
     Fatma Mazı ise, Libya'da yaşananların ardından eşinin hayatından büyük endişe duyduğunu belirterek, diğer Türk işçilerin de bir an önce evlerine dönebilmesi için dua ettiğini kaydetti.