MKÜ 1. ANTAKYA HALK KOŞUSU -KOŞUYA KATILAN 720 SPORCU TRAFİKTE ZOR ANLAR YAŞADI

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) tarafından gerçekleştirilen ''1. Antakya Halk Koşusu''nda yeterli önlem alınmadığı için sporcuların trafikte zor anlar yaşadıkları gözlendi.
MKÜ 1. ANTAKYA HALK KOŞUSU -KOŞUYA KATILAN 720 SPORCU TRAFİKTE ZOR ANLAR YAŞADI
Atatürk Caddesi rektörlük binası önünde başlayan koşuya 720 kişi katıldı. Koşuya katılanlar sporcular sırasıyla Atatürk caddesi, stadyum önü, Vali Ürgen alanı, Fatih caddesi, Mehmet Yeloğlu köprüsü, İnönü caddesinden Cumhuriyet alanına kadar koşarak yarışı tamamladılar.
     Yarış güzergahında yeteri önlem alınmadığı gözlenen koşuda zaman zaman yarışmacılar trafikte zor anlar yaşadı. Trafik polisleri araç trafiğini durdurarak yarışmacıların geçişini sağlamaya çalıştı.
     Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerafettin Canda, müsabaka sonunda yaptığı açıklamada, spora önem verdiklerini ve bu alanda birçok ilkleri gerçekleştirdiğini söyledi.
     Canda, Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu'nun (BESYO) yeni yapılan binası, cimnastik salonu, 2 bin kişi kapasiteli spor salonu ile iyi yetişmiş öğretim üyeleri ile çok değerli bir eğitim kurumu haline geldiğini önümüzdeki dönem içinde okulda çok daha iyi gelişmeler elde edileceğini belirtti.
     Yarışma sonunda erkeklerde birinci olan Hasan Fansa, ikici Şahin Çakmak ve üçüncülüğü elde eden Erhan İnce ile bayanlarda ilk üç dereceyi alan Emine Hatun Tuna, Sennur Aladağ ve Hülya Fansa'ya ödüllerini Rektör Canda verdi.