MKÜ ARAŞTIRMA HASTANESİ'NDE AFEREZ TEDAVİSİ

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi İç Hastalıkları, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kliniğinde, Aferez (Plazma değiştirilmesi) tedavisinin devam ettiği bildirildi.
MKÜ ARAŞTIRMA HASTANESİ'NDE AFEREZ TEDAVİSİ
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder yaptığı yazılı açıklamada, Doç. Dr. Cumali Gökçe ve Yrd. Doç. Dr. İhsan Üstün tarafından hiperlipidemisi (kolesterol ve trigliserid yüksekliği) olan ve ilaç tedavilerine cevap vermeyen hastalarda son çare olarak yapılmakta olan Aferez tedavisinin başarıyla uygulandığını belirtti.
     Güder, MKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin yalnızca ilin değil aynı zamanda tüm komşu ülkeleri de dikkate alarak bölgenin ve Ortadoğu'nun sağlık, kültür, eğitim, bilişim ve turizm merkezi olması için çalışmalarına devam ettiğini belirtti.
     Hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla üniversite bünyesinde birçok yeni birim açtıklarını vurgulayan Güder, açıklamasında, ''Bölgenin sağlığına, ekonomisine, yönetimine, sosyal dönüşümüne katkı sağlamak için çaba gösteriyoruz. Bu bağlamda kurulan hastanemiz güçlü öğretim elemanı kadrosu ile şimdiden bölge hastanesi olma yolundadır'' ifadelerine yer verdi.