MKÜ Cerrahi Ekibinden Dünyada Bir İlk

<span style="background-color:rgb(247, 242, 242); color:rgb(34, 34, 34); font-family:ubuntu,sans-serif; font-size:13px">Mustafa Kemal &Uuml;niversitesi (MK&Uuml;) Veteriner Fak&uuml;ltesi Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı ve MK&Uuml; Deniz Kaplumbağaları İlk Yardım ve Tedavi Merkezi (DEKİYM) M&uuml;d&uuml;r&uuml; Vet. Hekim, Prof. Dr. Muhammed Enes Altuğ başkanlığında, Yrd. Do&ccedil;. Dr. Vet. Hekim Cafer Tayer İşler, Vet. Hekim Barbaros Şahin, Vet. Hekim Cengiz Aslan tarafından Muğla&#39;nın Ortaca İl&ccedil;esi Dalyan&rsquo;da Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi&#39;nde D&uuml;nyada İlk Kez ger&ccedil;ekleştirilen 3D &Ccedil;ene Protezi ve doku flebi operasyonu ulusal ve uluslararası g&ouml;rsel ve yazılı basında geniş yer almıştı.</span>
MKÜ Cerrahi Ekibinden Dünyada Bir İlk
Dünyada İlk Kez Yapılan 3D Çene Protezi ve doku flebi operasyonu 5-6 Haziran 2015 tarihinde Ankara’da düzenlenen 3. Veteriner Ortopedi ve Travmatoloji Kongresinde Prof. Dr. Muhammed Enes ALTUĞ tarafından poster olarak sunuldu. "Bir Caretta Caretta Deniz Kaplumbağada Mandibula ve Maxilla Defektinin 3D Çene Protezi İle Rekonstrüksiyonu (Dünyada İlk Olgu)" isimli poster bildiri kongre bilimsel değerlendirme kurulu tarafından 2015-VOTDER En Özgün Araştırma Ödülüne layık görüldü.Prof. Dr. Muhammed Enes ALTUĞ caretta caretta’nın son durumu ile ilgili olarak genel durumunun iyi olduğunu, çenesini açıp kapatabildiğini, çene protezi ve doku flebi ile ilgili doku reddi veya enfeksiyon görülmediğini, post-operatif bakım ve rehabilitasyon aşamasının ise itina ile takip edildiğini bildirdi. Mustafa Kemal Üniversitesi ile Pamukkale Üniversitesi Deniz Kaplumbağaları Araştırma Merkezleri ve BTECH innovation işbirliği ile gerçekleştirilen “3D Yazılımlı Çene Protezi” uygulamasının çenesi parçalanmış ve maddi kayıplı veya çene tümörlü insan ve hayvanlar içinde bir umut kaynağı olduğunu bildirdi.
 
MKÜ Cerrahi Ekibinden Dünyada Bir İlk haberi 22 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Sağlık kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  4720 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle