''OYLAMAYA KOYACAĞIMIZ 8 LOGODAN BİRİNCİSİNİ VATANDAŞLAR BELİRLEYECEK''

Hatay Valiliği, Hatay Marka Kent Derneği ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından başlatılan marka kent çalışmaları kapsamında hazırlanan ''Yeni Kent Logo''su tanıtım kokteyli gerçekleştirildi.
''OYLAMAYA KOYACAĞIMIZ 8 LOGODAN BİRİNCİSİNİ VATANDAŞLAR BELİRLEYECEK''
  Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Anemon Otel'de yapılan etkinlikte yaptığı konuşmada, Hatay'ın ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak ve markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini söyledi.
     Barış ve hoşgörü kenti Hatay'ı en iyi şekilde temsil edecek 8 tane logo arasından vatandaşların birinciyi seçeceğini ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti.
     ''Hatay'ın tanıtımı, marka kent çalışmaları dahilinde Hatay'ın sosyal, kültürel, etnik ve coğrafik alanlarda geniş kapsamlı bir şekilde olan logomuz halkımızın beğenisine sunuldu. Hatay Valiliği ve DOĞAKA'nın internet sitesinde yer alan 'Oyunu kullan Hatay'a değer kat' sloganı ile belirlenen alanda halkımız 8 tane logo içerisinde beğendiği logoya oy verecek. ilimizi en iyi şekilde temsil edecek olan logonun belirlenmesinde Hatay halkı önemli rol oynayacak. Valilik olarak logomuzun Hatay'ı temsil ve ifade edebilir olmasını esas aldık. DOĞAKA logoların hazırlanmasında uluslararası ödül almış bir firmadan hizmet satın alarak ortaya güzel alternatifler çıktı. Bunu şunun için yapıyoruz. Günümüzde logolar kentlerin dünyaya açılmasında tanıtılmasında olağanüstü öneme sahip olmasından ve hepimizi bir araya gelmesini, toplumsal mutabakat ile belirlenmesinde ortak coşku etrafında buluşmamızı sağlayacak önemli ögelerden bir tanesi olacaktır.''
     DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti de Hatay'ın markalaşma yolunda çok önemli bir aşamaya geldiğini belirtti. Hatay'ın tanıtılmasını sağlayacak olan 8 tane logo arasından birinciyi seçmek için tüm ilçelerde bilbordlar, gazete ilanları ve radyo fragmanları hazırladıklarını söyledi.
     Konuşmaların ardından, kokteyle katılan davetliler 8 logodan oluşan oy pusulasında beğendikleri logoyu seçerek oy kullandı. Oylamanın 31 Ocak Pazartesi gününe kadar devam edeceği belirtildi.
     Etkinliğe, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, İl Emniyet Müdürü Rağıp Kılıç, Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) Başkanı Yahya Kemal Nalçabasmaz, Antakya Ticaret Borsacı (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.