ÖZEL AKADEMİ HASTANESİ AÇILDI

Özel Akademi Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İbrahim Yaman, amaçlarının kentte sağlıkta hizmet kalitesini yükseltmek olduğunu söyledi.
ÖZEL AKADEMİ HASTANESİ AÇILDI
Yaman, hastanenin açılışı nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, 11 bin 500 metrekare kapalı olan, 10 katlı modern bir bina, 101 yatak ve gelişmiş sağlık teknolojisi ile hizmete giren kurumun ''Özel hastane'' ayrıcalığını bölge insanına yaşatacaklarını ifade etti.
     Antakya'nın güvenilir hastanesi imajını halkın zihinlerine yerleştirmek istediklerini belirten Yaman, ''Kadın, erkek, yaşlı, genç her ferdin her türlü rahatsızlığında hiç tereddüt etmeden, gönül rahatlığıyla başvurabileceği, hiçbir ticari ve veya parasal kaygı olmadan her türlü sağlık hizmetini, tedaviyi, sağlık danışmanlığı alabileceği bir sağlık kurumuna ihtiyacı son derece önemlidir. İşte Akademi Hastanesi bu ihtiyacı karşılamak için yola çıktı'' ifadelerini kullandı.

     Yaman, bir profesör, iki doçent olmak üzere kadrolarında 32 doktorun görev yapacağını, 5 modern ameliyathane, 2 doğumhane, tam donanımlı bir endoskopi ünitesi, modern donanımlı bir fizik tedavi salonu, 14 yoğun bakım yatağının yanı sıra 22 yeni doğan yoğun bakım ünitelerinin mevcut bulunduğunu söyledi.
     Yeni doğan yoğun bakım ünitesinin geniş kapsamlı tutulmasının bölgenin bu konuda duyduğu ihtiyaçtan kaynaklandığını belirten Yaman, ''Boş yatak yokluğundan dış sevklerin yapıldığı, anında müdahale yapılmadığı için bebek ölümlerinin yaşanabildiği bir alana yatırım yapmak bizim için bölgenin ihtiyaçlarına cevap vermek demekti, bu yüzden bölgenin en kapsamlı yeni doğan yoğun bakım ünitesi kurduk'' şekilinde konuştu.
     Yaman son olarak hastanenin tüm kurumlarla (SSK, BAĞKUR, Emekli Sandığı) anlaşmalı olduğunu sosyal güvencesi olmayan hastalara da en uygun şartlarda hizmet sunmaya hazır olduklarını kaydetti.
     Bu arada, hastanenin ilk günü, daha önceleri üç bebeği ölen Nalan Karataş adlı kadın, sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi. Başhekim İbrahim Yaman, bebeğe cumhuriyet altını taktı.