PORTEKİZLİ ÇİFT BİSİKLETLE DÜNYA TURU YAPIYOR

İSKENDERUN'DA MOLA VEREN ÇİFT, TÜRKİYE'DE BULUNDUKLARI SÜRE İÇİNDE KENDİLERİNE GÖSTERİLEN KONUKSEVERLİKTEN MEMNUN OLDUKLARINI BELİRTTİ
PORTEKİZLİ ÇİFT BİSİKLETLE DÜNYA TURU YAPIYOR
Armindo Pires (58) eşi Fransız Mary Bury (52), 10 Nisanda çıktıkları bisikletli yolculuklarında, yaklaşık bir ay önce giriş yaptıkları Türkiye'de son olarak İskenderun'da mola verdiler.
     Armindo Pires, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşi ile birlikte emekli olduklarını ve ardından bisikletle dünya turu yapmaya karar verdiklerini söyledi.
     Bisikleti, çevreci özelliği ve sağlıklı yaşamda önemi nedeniyle tercih ettiklerini belirten Pires, geçtikleri ülkelerde ve ziyaret ettikleri şehirlerde zaman zaman mola vererek farklı kültürleri ve yaşam tarzlarını gözlemlemenin zevkine vardıklarını anlattı.
     Türkiye'de bulundukları sürede kendilerine gösterilen konukseverlikten memnun olduklarını ve Türkleri ''çok sıcakkanlı'' bulduklarını belirten çift, Antakya ve oradan da Suriye'ye giderek turlarını sürdüreceklerini, 5 yıl sürecek bisiklet turu ile birçok ülkeyi ziyaret etmeyi hedeflediklerini söyledi.