REYHANLI BELEDİYESİ'NDEN GIDA DENETİMLERİ

Reyhanlı Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin ilçede gıda satan işyerlerine yönelik denetimlerini arttırdığı bildirildi.
REYHANLI BELEDİYESİ'NDEN GIDA DENETİMLERİ
 Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, vatandaşların sağlıklı ve hijyenik gıda tüketmeleri için, başta zabıta müdürlüğü olmak üzere, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün katkılarıyla oluşturulan ekiplerin bu konuda ciddi denetimler yaparak caydırıcı olduklarını söyledi.
     Belediye Başkanlığı bünyesinde görev alan Gıda Mühendisi M. Murat Ceylan, kurduğu ekiple denetimlere hızla devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:
     ''Tüm cadde ve sokaklarda bulunan, gıda imalathaneleri, lokanta, fırın, kasap, pastahane ve kahvehanelere periyodik denetlemeler gerçekleştiriyoruz. Amacımız, hiç bir esnafa ceza yazmak değil. Onları eğiterek ve eksiklerini gidermeleri konusunda uyararak vatandaşlardın sağlıklı gıda tüketmelerini sağlamaktır. Uyarılarımıza rağmen, ihtar edilip de buna uymayan iş yerlerine ceza uygulamaktayız. Denetlenen tüm iş yerlerinin görüntüleri dijital ortamda saklı tutulmaktadır. Yani verilen cezaların, hiçbir ayrım olmadan geri dönüşü olmayacağını bildirmek isterim.''
     Ceylan, denetimlere destek olan İlçe Tarım Müdürlüğü'nde görev alan Gıda Mühendisi Esin İpek ve diğer görevlilere teşekkür etti.