REYHANLI DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ DR. ÖZKAYA:

''HEDEFİMİZ İLÇE HALKININ BAŞKA HASTANELERE GİTMEK ZORUNDA BIRAKAN EKSİKLERİ GİDERMEK''
REYHANLI DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ DR. ÖZKAYA:
Reyhanlı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Alpay Özkaya, hedeflerinin ilçe halkının başka hastanelere gitmek zorunda bırakan eksikleri gidermek olduğunu söyledi.
     Özkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede bulunan Devlet Hastanesinin, doktor ve sağlık görevlilerinin özverisiyle özel hastanelerdeki hizmetlerin üzerinde hizmet verdiğini kaydetti.
     Hastanede yatak ve uzman doktor sayısını arttırdıklarını, ISO-9001-2008 kalite hizmet belgesi aldıklarını ifade eden Özkaya, şöyle devam etti:
     ''Başarımızı, hizmetlisinden cerrahına, hemşiresinden uzman hekimine kadar ekip çalışmasına borçluyuz. Özellikle son bir yıl içinde ilçede yaşayan hemşehrilerimizi diğer hastanelere gitmek zorunda bırakan imkansızlık ve eksikliklerin saptanarak, yok edilmesi bizim birinci hedefimiz oldu. Sevklerin sebeplerinden birisi olan uzman hekim eksikliği konusunda, 22 yataklı yeni servisi hizmete soktuk. Böylece yatak kapasitesini arttırıp, hastaneyi büyüterek, birçok branşta uzman hekimin atanma imkanını ve çalışmasını sağladık. Görüntüleme alanında yapılamayan birçok tetkik nedeniyle vatandaşlarımızın diğer ilçe hastanelerine zorunlu sevklerini engellemeyi hedefledik.''
     Özkaya, önümüzdeki aylarda diyaliz merkezinin devreye gireceğini, 3 yataklı diş ünitesi ve 5 yataklı yoğun bakım ünitesini faaliyete geçirerek, hastaneyi çağdaş hale getireceklerini de sözlerine ekledi.