''SAĞLIK TEKNİKERLERİ LİSANS TAMAMLAMA HAKKINDAN YARARLANACAK''

Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, sağlık teknikerlerinin lisans tamamlama hakkından yararlanacağını bildirdi. 
''SAĞLIK TEKNİKERLERİ LİSANS TAMAMLAMA HAKKINDAN YARARLANACAK''
Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkı için yürüttükleri mücadele sonucunda ebelik, hemşirelik ve sağlık eğim enstitüsü mezunlarına lisans tamamlama hakkı verilmesini sağladıklarını belirterek, bu hakkın genişletilmesi ve tüm sağlık çalışanlarını kapsaması için bakanlık, YÖK ve üniversitelerle görüşmeleri yoğun bir şekilde sürdürdüklerini ifade etti.
     Geçtiğimiz yıl sağlık teknikerliği önlisans mezunlarının da hemşirelik lisans tamamlama programına başvurması için çalışma başlattıklarını anımsatan Şahin, şöyle devam etti:
     ''Konu ile ilgili 12 Ekim 2009 tarihinde Açık Öğretim Fakültesine bir yazı yazan sendikamız sağlık teknikerliği mezunlarının da lisans tamamlama yapabilmesi gerektiğini detaylı olarak açıklamıştı. Açık Öğretim Fakültesine Sağlık Memurluğu bölümünde görülen müfredat çerçevesinde eğitim görmüş olup, Sağlık Teknikerliği diploması ile mezun olanlarında söz konusu Erzurum Atatürk Üniversitesinde gerçekleştirilen hemşirelik lisans tamamlama programına başvuru yapma hakkı tanınmıştır. Sağlık teknikerleri lisans tamamlama hakkından yararlanacak.''