SONUNDA İYİ HABER GELDİ

Mustafa Kemal Üniversitesi Anabilim Dalı Başkanı,Doc.Dr Tülin Durgun Yetim'in açıklaması

KTÜ eski Profesörü Ercüment Ovalı ve ekibi tarafından koronavirüse yönelik yapılan çalışmalarda çok önemli bir gelişme yaşandı.

 KTÜ eski Profesörü Kök hücre ve yapay deri çalışmalarıyla dünya çapında tanınan Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı labaratuvar ortamında koronavirüsle ilgili yaptığı çalışmalarda büyük bir başarı sağladı.
Prof. Dr. Ercüment Ovalı ve ekibi koronavirüs vakalarının, hastalığı yenen insanların kanındaki antikorlar aracılığı ile tedavi edilebilmesi için proje hazırladı. Projeyi Sağlık Bakanlığı’na sunan Ovalı ve ekibi onay aldı.

6 NİSANDA BAŞLIYOR

Ercüment Ovalı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla güzel haberi verdi.

Ovalı paylaşımında “6 nisanda ilk covid19 spesifik immun plazma 12 hastanin tedavisi için bir klinik calisma kapsaminda kullanılmaya başlıyor. Bakanlık projemize onay verdi. Üretim başladı. Kahramanlarımı öpüyorum.” dedi.

6 nisanda ilk covid19 spesifik immun plazma 12 hastanin tedavisi için bir klinik calisma kapsaminda kullanılmaya başlıyor. Bakanlık projemize onay verdi. Üretim başladı. Kahramanlarımı öpüyorum dedi.

SONUNDA İYİ HABER GELDİ haberi 28 Mart 2020 17:43 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Sağlık kategorisine Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Ve Uygulama Hastanesi adına Hatay / Hatay Merkez muhabirimiz Hatice Ekmekçi tarafından Üniversiteler sektörüne eklenmiş olup  1011 kişi tarafından okunmuş 1 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
İlgili Sektör
Kategori
SONUNDA İYİ HABER GELDİ haberi, Hatay Hatay Merkez Sağlık Haberleri hatay ili hatay-merkez ilçesi mahallesinde Sağlık kategorisinde yer almakta olup 2020 yılı içerisinde 1011 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Sonunda+İyi+Haber+Geldi Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
SONUNDA İYİ HABER GELDİ Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! #SONUNDA #İYİ #HABER #GELDİ #SONUNDAİYİ #İYİHABER #HABERGELDİ #SONUNDAİYİHABERGELDİ
SONUNDA İYİ HABER GELDİSONUNDA İYİ HABER GELDİ51 0.0 | 0 Oy