SAKATLAR DERNEĞİ HATAY ŞUBESİ AÇILIŞI

 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, engelli vatandaşların sorunun çözmenin ahlaki sorumluluktan ziyade insani görev olduğunu söyledi.
SAKATLAR DERNEĞİ HATAY ŞUBESİ AÇILIŞI
 Lekesiz, Antakya Belediye Parkı içindeki, Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şubesi'nin yeni hizmet binası açılışında yaptığı konuşmada, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için önemli projeler ürettiklerini kaydetti.
     Valilik olarak tüm engelli vatandaşların sorunlarına çözüm getirmek için gerekli olan tüm özveri ve çabanın gösterildiğini ifade eden Lekesiz, ''Engelli vatandaşların sorunu çözmek ahlaki sorumluluktan ziyade insani görevdir'' diye konuştu.
     Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Poyraz ise Türkiye'de toplam 8,5 milyon engelli bulunduğunu hatırlatarak, kendilerine acınarak bakılmasına üzüldüklerini söyledi.
     Antakya'daki engellilerin şanslı olduğunu, her engellinin altında ''Son model engelli aracı'' bulunduğuna dikkati çeken Poyraz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a ve diğer hayırsever işadamlarına teşekkür ederek, engellilerin istihdam sorununu çözmeleri konusunda destek istedi.
     Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise, Sakatlar Derneği eski binasının yıkılma sürecine de değinerek, ''Dere kenarında bir binaydı. Ne Antakya'ya, ne bize ne de engelli vatandaşlarımıza yakışıyordu. Daha iyisini yaptık. Engellilere yönelik önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz.''
     Sakatlar Derneği Hatay Şubesi Başkanı Süleyman Savukluk ise dernek binasının açılışına katılanlara ve dernek binasına katkı sağlayanlara teşekkür etti.
     Konuşmalardan sonra, Vali Lekesiz, Belediye Başkanı Savaş ve Genel Başkan Poyraz yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdiler.