SAMANDAĞ'DA KADINLARDAN ''TEMİZLİK GÜNLERİ'' KAMPANYASI

Samandağ ilçesinde ''Temiz Sokak, Temiz Çevre İçin İlk Adım'' kampanyası kapsamında bazı mahallelerde kadınlar ''Temizlik Günleri'' uygulaması başlattı.  
SAMANDAĞ'DA KADINLARDAN ''TEMİZLİK GÜNLERİ'' KAMPANYASI
Çiğdede Mahallesi 50. Sokak sakinleri bir araya gelerek, haftada bir gün ''Sokak Temizliği'' uygulamasını başlatma kararı aldıklarını açıkladılar.
     Mahalle sakinleri, ayrıca temizlik uygulamasını geliştirerek, önümüzdeki günlerde kaymakamlık ve belediye ile işbirliği içinde her ay bir mahallede ''Temizlik Günleri'' yapmayı düşündüklerini ifade ettiler.
     Mahalle sakinlerinden Meliha Fırıncıoğulları yaptığı açıklamada, temizlik ve hijyen hizmetini sadece belediye veya diğer yetkilerden beklememek gerektiğini, ortaklaşa sokaklarını temizleme kararı aldıklarını, bunun ilçeye yaygınlaşmasına çalışacaklarını söyledi.
     Temizlik günleri uygulamasına katılan Zehiye Eryılmaz, ilçe dışından gelen yerli ve yabancı turistlerin ilçeyi, kirli gördüğünü, bunun önüne geçmek için temizlik kampanyası başlattıklarını belirterek, ''Her birey kendi evinin önünü temizlese kirlilik diye bir şey kalmaz. Bundan böyle temizlik kurallarına uymayanı uyaracağız'' dedi.
     Bir başka gönüllü Edibe Eryılmaz da, kendi sokaklarında temizlik sorununu giderdiklerini, uygulamanın diğer sokak ve mahallede yaşayanlara da örnek olmasını istedi.
     Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ise, kadınları başlattıkları kampanya nedeniyle kutlayarak, aynı çalışmayı esnafın da yapmasını istedi.