SAMANDAĞ'DA NOEL KUTLAMALARI

Samandağ ilçesinde yaşayan Hristiyanlar ''Noel''i çeşitli etkinliklerle kutluyor.
SAMANDAĞ'DA NOEL KUTLAMALARI
 Samandağ Ortodoks Kilisesi papazları Yusuf Diker, Abdullah Yumurta ve Dimyan Yakupoğlu yönetiminde Hristiyan vatandaşlar, St. İlyas Kilisesi'nde dualar ettiler. Kilise korosunun ilahiler okuduğu etkinlikte, kutsanan ekmek katılımcılara dağıtıldı. Temsili Noel baba ise, çocuklara hediyeler dağıttı.
     Törende konuşan Kilise'nin kıdemli Papazı Abdullah Yumurta, Noel'in İsa Mesih'in doğuşu ve miladi tarihin başlangıcı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
     ''İsa Mesih İsrail'de 'Beyt Lahım'de doğdu. İsa'nın doğduğu o günden bugüne kadar Noel bütün dünyada Hristiyan alemi tarafından 25 aralıktan 15 gün kadar çeşitli etkinliklerle kutlanır. İlçemizde de St. İlyas Kilisesi'nde yapılan dini ayinle kutlamalar başladı. Bu kutsal bayramda vatandaşlar birbirleriyle kucaklaşır ve barışırlar. Noel Bayramının ve yeni yılın mutlu, huzurlu, birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini diliyoruz.''
     Samandağ Ortodoks Cemaat Başkanı Mahir Hilenoğlu'da yaptığı konuşmada, yıllardır ''Noel Bayramı''nı ilçede barış ve hoşgörü içinde kutladıklarını, etkinliklere ilçede bulunan Müslümanlar'ın da destek verdiğini belirterek, yeni yılın ve Noel'in tüm dünya halklarına barış, kardeşlik, sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini diledi.