SİGARA BIRAKMA POLİKİNLİKLERİNE BÜYÜK İLGİ

Dünyanın en büyük sağlık sorunlarının başında gelen sigara tiryakileri için,  Hatay Hak sağlığı müdürlüğü bünyesinde kurulan “sigarayı bırakma polikliniği”  sigarayı bırakmak isteyenler için yoğun bir hizmet verme çabası içerisinde bulunuyor.
SİGARA BIRAKMA POLİKİNLİKLERİNE BÜYÜK İLGİ
Prof.DR.Tacettin İNANDI, Gençlik ve spor il müdürü Cemil ŞENSÖZ, Halk sağlık müdürü Dr. Ümit Mutlu TİRYAKİ Poliklinikleri ziyaret ederek, sigarayı bırakmak üzere  polikliniklere gelen hastalarla bire bir görüştüler. Sigaranın en kötü bir arkadaş olduğunu ifade eden Halk sağlık müdürü DR. Tiryaki, sigarayı bırakmak öncelikle kişinin iradesine ve azmine bağlı olduğunu ve bunu Polikliniklerde hekim gözetiminde bilimsel yöntemlerle desteklendiğini ifade etti.Halk sağlık müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren, Antakya toplum sağlığı merkezi ve İskenderun toplum sağlık merkezleri bünyesinde hizmet veren Kanser erken teşhis tarama ve eğitim merkezlerinde sigara bırakma polikliniklerde hizmet veriyor. Başvuruda bulunan kişilere “ sigarayı bırakma süreci” ile ilgili hekimler tarafından eğitime tabi tutuluyorlar. Sigara bırakma ilaçları da ücretsiz olarak veriliyor.  Sigarayı bırakmak isteyenlerin ALO;171 den veya sigara bırakma kolikliklerinden randevu almaları gerekiyor.
SİGARA BIRAKMA POLİKİNLİKLERİNE BÜYÜK İLGİ haberi 17 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Sağlık kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1780 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle