SURİYELİ HASTALAR HATAY I TERCİH EDİYOR

Defne Hastanesi Genel Müdürü Fazıl Altınay, ayda yaklaşık 10 Suriyeli hastanın ameliyatını gerçekleştirdiklerini belirtti.
SURİYELİ HASTALAR HATAY I TERCİH EDİYOR
 Altınay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilevgözü ve Yayladağı Sınır Kapıları ile önemli bir konumda bulunan Hatay'ın, Suriye ile vizesiz geçiş uygulamasının nimetlerini sağlıkta da aldığını söyledi.
     Suriye'de sağlık hizmetlerinin Türkiye'ye göre daha pahalı olduğunu ifade eden Altınay, vizesiz geçiş uygulamasından önce Suriyeli hastaların Ürdün ve Beyrut'u tercih ettiğini kaydetti.
     İki ülke arasında ilişkilerin artması ve vizesiz geçişle birlikte hastaların sağlık hizmetleri daha kaliteli ve ucuz olan Türkiye'yi tercih etmeye başladığını vurgulayan Altınay, ''Ayda yaklaşık 10 Suriyeli hastanın ameliyatını gerçekleştiriyoruz. Hastaların çoğu, kalp cerrahisi, ortopedik rahatsızlıklar nedeniyle Hatay'a geliyor'' diye konuştu.
     Hastanelerinde hemen hemen her branşın bulunduğunu belirten Altınay, günde ortalama bin poliklinik hizmeti sunduklarını kaydetti.
     Altınay, hastanelerinde onkoloji bölümünü kurma çalışmalarının devam ettiğini, vatandaşlara en iyi sağlık hizmetini sunmak için eksikliklerini gidermeye çaba gösterdiklerini söyledi.