TARİHİ KERVAN SARAY'DA KAHVALTI KEYFİ

-PAYAS BELEDİYE BAŞKANI ALTAN: -''HER HAFTA BELDEMİZDEN BİR MAHALLENİN KADINLARA KAHVALTI VEREREK TARİHİ MEKANININ TANITIMINI YAPIYORUZ''
TARİHİ KERVAN SARAY'DA KAHVALTI KEYFİ
Dörtyol İlçesi Payas beldesi belediyesinin geleneksel hale getirdiği ''Kadınlara kahvaltılı toplandı'' Tarihi Kervan Saray'da Cumhuriyet Mahallesi kadınlarının katılmasıyla gerçekleştirildi.
     Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, beldenin gelişmesi, sorunlarının ve isteklerinin konuşulduğu kahvaltılı toplantının çok yararlı geçtiğini söyledi.
 

 
     Bu hafta Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan kadınları konuk ettiklerini belirten Altan, şöyle devam etti:
     ''Bu kahvaltı organizasyonun düzenlenme amacımız, içerisinde bulunduğumuz tarihi mekanın tanıtımını yapmak ve bayanlarımızın sorunlarını ve isteklerini dinlemek çözüm üretmektir. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda geçtiğimiz yıl Safranbolu, Beypazarı gibi yerlere geziler düzenledik fakat kendi külliyemizi, tarihi eserlerimizi tanıtamadık Payas'lı hanımefendilere külliyemizi tanıtmak için buradayız. Bu vesile ile mahallelerimizdeki sorunlarımızı konuşalım istedik. Payas için yaptıklarımızı hizmetlerimizi daha iyi görebilmek için çevre belediyeleri inceleyin, biz bütçemizin yarıdan fazlasını yatırımlar için ayırıyoruz. Bütün kurumlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz.''
     Cumhuriyet Mahallesi bayanlarının yoğun katılımıyla gerçekleşen kahvaltıya İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Bürosundan görevli memurlar da katıldı.