TARSİM ERZİN'DE DOĞAL RİSKLER SONUCUNDA BİTKİSEL ÜRÜNLERİ VE SÜT SIĞIRLARI ZARAR GÖREN ÜRETİCİLERE ÇEKLERİNİ ÖDEDİ

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Erzin ilçesinde doğal riskler sonucunda bitkisel ürünleri ve süt sığırları zarar gören üreticilere ödeme yapıldı. 
TARSİM ERZİN'DE DOĞAL RİSKLER SONUCUNDA BİTKİSEL ÜRÜNLERİ VE SÜT SIĞIRLARI ZARAR GÖREN ÜRETİCİLERE ÇEKLERİNİ ÖDEDİ
TARSİM Genel Müdürü A. Bülent Bora, kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen törendeyaptığı konuşmada, doğal risklerden zarar gören üreticilerin yaralarını sardıklarını söyledi.
     Fırsat buldukça üreticilere çek ödemelerinini bizzat yapmaya çaba gösterdiğini ve çiftçinin mutluluğunu paylaştığını ifade eden Bora, şöyle devam etti:
     ''Hiçbir kar amacı olmayan devlet destekli tarım sigortaları sistemi çerçevesinde ülke genelinde başlattığımız bugüne kadar 1 milyon adedi geçmiş ve 119 bin 101 adet hasar dosyası 205 milyon liralık hasar ödeme yapılmıştır. Erzin merkezde ve çevresinde fırtına ve dolu risklerine karşı zarar gören 4 üreticiye çeklerini teslim ettik. Bu yıl içinde Hatay genelinde 56 üreticiye 336 bin 402 TL ödeme gerçekleştirdik. Hiçbir üreticimizin zarara uğramasını arzu etmeyiz. Ancak, zararlarının büyük bölümünü karşılayarak yaralarını sardığımız için de mutluyuz.''
     İlçe Tarım Müdürü Mustafa Kaya ile Adana Bölge Koordinatörü Yaşar Bilgin, muhtarlar ve üreticilerin katıldığı törende, Erzin'de zarar gören 4 çiftçiye çekleri teslim edildi.