TND BÖBREK SAĞLIĞI OTOBÜSÜ HATAY'A GELDİ

Türk Nefroloji Derneği (TND) böbrek sağlığı otobüsü Hatay'a geldi. 
TND BÖBREK SAĞLIĞI OTOBÜSÜ HATAY'A GELDİ
TND organizasyon sorumlusu Mutlu Sungur, Vali Ürgen Alanı'nda otobüs içerisinde sağlık taraması öncesi yaptığı açıklamada, kuruluşlarının 40. yılında Sağlık Bakanlığının desteği ile hem böbrek sağlığının önemine dikkati çekmek hem de vatandaşa böbrek sağlığı tahlillerini kolayca yaptırma imkanı sağlamak olduğunu söyledi.
     Türkiye çapında 21 ili kapsayan bir bilinçlendirme kampanyası başlattıklarını ifade eden Sungur, şöyle devam etti:
     ''23 Eylül-5 Aralık 2010 tarihleri arasında, Türkiye genelinde değişik illeri gezecek, özel olarak düzenlenmiş böbrek sağlığı otobüsünde, bilgilendirmenin yanı sıra teşhis amaçlı testler de yapılacak.
     Böbrek sağlığı otobüsü sırasıyla Antalya, Isparta, Konya, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Erzincan, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Adana, Eskişehir, Afyon, Denizli, Aydın, İzmir'de halk ile buluşacak.''
     Sungur, otobüsü ziyaret eden vatandaşların, sağlık görevlileri tarafından düzenlenecek bilgilendirme toplantılarına katılım ve kendilerine dağıtılacak broşürler kanalıyla böbrek sağlığı konusunda detaylı bilgilenme imkanına sahip olacaklarını belirtti.
     TNT böbrek sağlığı otobüsünün kentte 3 gün kalacağı kaydedildi.