TÜRK SAĞLIK-SEN HATAY ŞUBESİ GENEL KURULU

TÜRK SAĞLIK-SEN HATAY ŞUBESİ GENEL KURULU -GENEL BAŞKAN ÖNDER KAHVECİ: ''TÜK SAĞLIK-SEN AİLESİNİ GENİŞLETECEĞİZ''
TÜRK SAĞLIK-SEN HATAY ŞUBESİ GENEL KURULU
Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını da bünyelerine katarak Türk Sağlık-Sen ailesini genişleteceklerini'' bildirdi.
     Kahveci, Türk Sağlık-sen Hatay Şubesi'nin İl Sağlık Müdürlüğü salonunda düzenlenen olağan genel kurulunda yaptığı konuşmada, üyelere seslenerek, öncelikle el ele, gönül gönüle verip sendikayı büyütme, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını bünyelerine katmaları çağrısında bulundu.
     Bu konuda üyelerinin yüreğini ortaya koyarak ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaklarından hiçbir şüphesinin olmadığını belirten Kahveci, ''Baskının doruğa ulaştığı bir dönemde delegelerin mücadelede en ön saflarda yer alacağına inanıyorum. Çalışanın hakkı için, sendikamız için tüm engelleri aşarak ilerleyeceğimiz dönemde tüm teşkilat olarak yürüteceğimiz eşsiz mücadelede sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının takdirini kazanarak, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını da bünyemize katarak, Türk Sağlık-Sen ailesini genişleteceğiz. Bunu hep birlikte beraberce başaracağız'' diye konuştu.
     Kahveci, genel kurulda oy kullanacak 110 delegeye Mehmet Akif Ersoy'un ''Toplu vurdukça yürekler onu top bile sindiremez'' sözüyle seslenerek, ''Bu sözü daima hafızalarımızda tutalım. İlerleyeceğiniz yolda yanınızda 94 bin üyesiyle Türk Sağlık-Sen'in olduğunu bilmenizi istiyoruz'' dedi.
     Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin de, ''Bizim seçimlerimizde kaybeden veya kazanan olmaz. Kim kazanırsa kazansın Türk Sağlık-Sen kazanmış olur. Bu durum bizim tüm genel kurullarımızda değişmeyenimizdir. İlkemiz her şeyden önce ülkemiz ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüdür. Biz bunu söyler, bunu biliriz'' dedi.
     Divan Başkanlığını Sendikanın Bursa Şube Başkanı Mustafa Köse'nin yaptığı kongrede, mevcut başkan Hayrettin Şahin ile Murat Yılmaz aday oldu.
     Seçimin yarın yapılacağı genel kurula, Manisa Şube Başkanı Mustafa Genç, MHP Merkez İlçe Başkanı Fedai Yücedal, üyeler ve davetliler katıldı.