TÜRKİYE ECZACILAR BİRLİĞİ MERKEZ HEYETİ ÜYESİ ASLAN: VATANDAŞ MAĞDUR.

TÜRKİYE ECZACILAR BİRLİĞİ MERKEZ HEYETİ ÜYESİ ASLAN: ''ŞEKER ÖLÇÜM ÇUBUĞU BEDELLERİ YOĞUN BÜROKRATİK İŞLEMLER SONUCUNDA ÖDENİYOR. BU UYGULAMA VATANDAŞLARI MAĞDUR EDİYOR''
TÜRKİYE ECZACILAR BİRLİĞİ MERKEZ HEYETİ ÜYESİ ASLAN: VATANDAŞ MAĞDUR.
Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) Merkez Heyeti Üyesi Ali Aslan, şeker ölçüm çubuğu temininde sıkıntı yaşandığını, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) bu uygulamadan bir an önce vazgeçerek eski sisteme dönmesi gerektiğini söyledi.
     Aslan, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, şeker ölçüm çubukları bedellerinin ödeme yönteminin SGK tarafından alınan kararla değiştirildiğini belirterek, ''Şeker ölçüm çubuğu bedelleri yoğun bürokratik işlemler sonucunda ödeniyor. Bu uygulama vatandaşları mağdur ediyor'' dedi.
     Vatandaşların daha önce doktor tarafından kendisine yazılan şeker ölçüm çubuklarını reçete karşılığı eczanelerden aldığını ifade eden Aslan, şunları kaydetti:
     ''Son uygulama ile vatandaşımız şeker ölçüm çubuğu için ayrı bir reçete yazdırıp, eczane tarafından bu reçeteye kişisel bir fatura kesilmesi talep edilmektedir ve vatandaşımız bu eczaneden aldığı fatura ile beraber Sosyal Güvenlik Kurumu'na giderek orada sıra beklemekte ve parası belli olmayan bir tarihte banka hesabına yatırılmaktadır. Bu durum vatandaşa yapılan sıkıntıdır, eziyettir.''
     Şeker ölçüm çubuklarının düzenli kullanılmadığı takdirde hastanın şekerinin yükselebileceğini veya düşebileceğini söyleyen Aslan, ''Hastanın tedavisi daha sıkıntılı daha maliyetli süreçlere girebilir'' diye konuştu.