Tütüncüoğlu: Yüzme bilmeyen kalmayacak

- 21 Haziran-16 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 1. Dönem Yüzme Yaz Kursları sona erdi. Hiç yüzme bilmeyen Yetişkin-Genç ve Çocuklardan oluşan toplam 480 kişi 1 aylık periyodik çalışma sonunda yüzme öğrenerek belge almaya hak kazandı
Tütüncüoğlu: Yüzme bilmeyen kalmayacak

Kursu başarı ile tamamlayan öğrencilere katılım ve başarı belgelerinin verilmesi amacıyla Antakya Havuzunda tören düzenlendi.

Törene, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr Lütfü Savaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, törende yaptığı konuşmasında Antakyalılara seslenerek “çevrenizdeki özürlülere spor yaptıralım. Antakya’da yüzme bilmeyen kalmayana kadar kurslarımız sürecek, herkes yüzme öğrenecek. Bu çalışmalarımızda ve ilimizdeki spor merkezlerine yaptığı desteklerden dolayı, Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin, Sayın Valimiz Mehmet Celalettin Lekesiz ve Belediye Başkanımız sayın Doç.Dr Lütfü Savaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

Görme engelli 100 yakın kişinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde spor yaptığını belirten Tütüncüoğlu, gençleri hem spor yaptırım hemde sosyal hayata kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr Lütfü Savaş, gençleri tebrik ederken hayat boyunca yüzme kurslarında aldıkları eğitimi sürdürmeleri temennisinde bulundu. Halkın spor alanlarını genişletmek amacıyla parklara spor aletleri koyduklarını belirten Başkan Savaş “sağlıklı bir neslin yetişmesi için çocuklarımıza spor yapmanın önemini aktarmamız şart. Herkesin spor yapma hakkını kullanması ve yöneticilerinde bu hakların kullanılması için sağlıklı şartları oluşturması gerek. Bu anlamda Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu’nu spor konusunda yaptığı ciddi çalışmalarından dolayı kutluyorum” diye konuştu.

Ayrıca, yüzme kursunu tamamlayıp sertifika almayı hak eden öğrencilerin resmigeçit yaptıkları törende daha sonra yüzme yarışları yapıldı