YAYLADAĞI'NA SÜT ÜRÜNLERİ TESİSİ

İŞLETMECİ GÜÇLÜ: ''KURDUĞUMUZ TESİS İLE HEM İLÇENİN SÜTÜNÜ DEĞERLENDİRDİK HEM DE 8 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLADIK''
YAYLADAĞI'NA SÜT ÜRÜNLERİ TESİSİ
Yayladağı ilçesinde bir girişimci, süt ürünleri tesisi kurarak, hem ilçedeki sütü değerlendiriyor hem de istihdam sağlıyor.
     Yayladağı ilçesinde 30 yıldır un değirmeni işleten Mehmet Güçlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl belediyeye ait bir binada süt ürünleri imalatına başladığını, talebin artması üzerine kapasiteyi artırarak daha geniş bir alanda son teknolojiyle donatılan mekanda süt ürünleri tesisi kurduğunu söyledi.
     İlçe merkezi, belde ve köylerden günde 8 bin 950 ton süt topladıklarını ifade eden Güçlü, şöyle devam etti:
     ''Çalıştığımız un değirmeni ve hayvan yemi sektörü gereği sürekli çiftçilerle muhatabız. Bu işletmeyi açmamda onların tavsiyelerinin de etkisi oldu. İlçede yaygınlaşan süt besiciliğini göz önünde bulundurup ilçe çiftçilerinin gelirlerini arttırmak için böyle bir tesis kurmaya karar verdik. Ürettiğimiz beş çeşit peynir ayda 33 tonu bulunuyor. Yaptığımız bu iş sayesinde birçok çiftçimiz hayvan sayısını artırdı. Şuan ürettiğimiz peynirleri Hatay ve Adana illerine pazarlıyoruz. Kurduğumuz tesis ile hem ilçenin sütünü değerlendirdik, hem de 5'i kadın toplam 8 kişiye istihdam sağladık.''
     Güçlü, hedefinin ürün çeşitliliği, kaliteyi ve kapasiteyi her geçen gün arttırıp ilçenin adını duyurmak, daha fazla kişiye istihdam sağlamak olduğunu da sözlerine ekledi.