YÜZME BİLMEYEN KALMASIN ANALAR AĞLAMASIN

- Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, ikinci etap yaz yüzme okulunda 620 öğrencinin yüzme öğrendiğini söyledi.
YÜZME BİLMEYEN KALMASIN ANALAR AĞLAMASIN
 Tütüncüoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaz yüzme kurslarına ''Yüzme bilmeyen kalmasın, analar ağlamasın'' sloganıyla yola çıktıklarını, 2. yaz yüzme kursuna 620 acemi çocuk, 220 de yetişkin aceminin katıldığını ifade etti.
     Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün düzenlediği kursların güvenilir ve kaliteli olduğunu belirten Tütüncüoğlu, şunları kaydetti:
 
    
     ''Kursumuza 5 ile 18 yaş arasında çocuklarımız katılıyor. Kurs, 28 profesyonel antrenörler eşliğinde, 4 hafta süren bir eğitimi kapsıyor. Kursumuzun bedeli 50 TL. Havuzumuzun temizliği konusunda hiç bir velimizin tereddütü olmasın. Dileyen veliler de havuzda kendilerine ayrılan bölümde eğitimi takip edebiliyor. Havuz Sağlık Müdürlüğü tarafından haftalık olarak denetleniyor, ekiplerimiz de günlük ilaçlama yapıyor.''
     Antakya Yüzme Havuzu Koordinatör Antrenörü Mehmet Karagöz ise kurs antrenörleri eşliğinde 4 hafta sürecek yüzme eğitimi sonunda başarılı olan bütün çocuklara sertifika verileceğini söyledi.
     Haftanın 4 günü, bir buçuk saatlik bir eğitimi kapsayan kursta, her bir antrenöre 12 çocuğun düştüğünü belirten Karagöz, çocukların da 2 guruba ayrıldığını, eğitimin aşamalar halinde yüzme öğrenmeye yönelik olduğunu kaydetti.