''1. TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL TURNUVASI'' SONA ERDİ

DÖRTYOL BEDENSEL ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ BİRİNCİ OLDU 
''1. TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL TURNUVASI'' SONA ERDİ
Hatay'da düzenlenen ''1. Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası'' sona erdi. Turnuvada, Dörtyol Bedensel Engelliler Spor Kulübü birinci oldu.
     Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu ve Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) tarafından gerçekleştirilen ve Antakya Anadolu Lisesi Spor Salonu'nda 3 gün süren turnuvaya Dörtyol Bedensel Engelliler Spor Kulübü, Antakya Yaşama Sevinci Spor Kulübü, Silifke Bedensel Engelliler Spor Kulübü, Niğde Bedensel Engelliler Spor Kulübü, Osmaniye 7 Ocak Bedensel Engelliler Spor Kulübü ile Hatay Karması katıldı.
     Turnuvada, Dörtyol Bedensel Engelliler Spor Kulübü birinci, Niğde Bedensel Engelliler Spor Kulübü ikinci ve Osmaniye 7 Ocak Bedensel Engelliler Spor Kulübü üçüncü oldu.
     Dereceye giren takımlara MKÜ Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, kupa ve plaket verdi. Ayrıca, müsabakalarda birinci olan takıma bin TL, ikinciye 750 TL ve üçüncüye de 500 TL ödül verildi.
     Canda, ödül töreninde yaptığı konuşmada, kentte spor organizasyonlarına büyük önem verdiklerini söyledi.
     MKÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) bünyesinde 2 bin kişilik spor salonu inşaatının kısa süre sonra biteceğini ifade eden Canda, müsabakaların bundan sonra kentin en büyük salonunda yapılacağını kaydetti.