2. LİG VOLEYBOL GRUP MÜSABAKALARI 8 ÜNİVERSİTEDEN 10 TAKIMIN KATILIMIYLA BAŞLADI

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 2. Lig Voleybol Grup Müsabakaları, 8 üniversiteden 10 takımın katılımıyla başladı.
2. LİG VOLEYBOL GRUP MÜSABAKALARI 8 ÜNİVERSİTEDEN 10 TAKIMIN KATILIMIYLA BAŞLADI
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Hüsnü Salih Güder, Antakya Lisesi Spor Solunu'nda düzenlenen müsabakaların açılışında yaptığı konuşmada, spora ve sporcuya gereken her türlü desteği sağlamaya çalıştıklarını söyledi.
     Müsabakalara 4'ü bayan 10 takımın katıldığını ifade eden Güder, ''Tayfur Sökmen Yerleşkesi içerisinde 2 bin kişi kapasiteli spor salonu inşaatımızda sona gelindi. 8 Mart tarihinde buranın açılışını yapacağız. Bundan sonra bu tür müsabakalara üniversitemizin tesislerinde gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.
     İskenderun Meslek Yüksekokulu yanı sıra ayrıca Tayfur Sökmen Yerleşkesi'nde spor tesisleri ile tenis kortları ve olimpik yüzme havuzunun bulunduğunu vurgulayan Güder, üniversitelerinin sportif alanlarda da başarılı olması için çaba gösterdiklerini kaydetti.
     Güder, 2 Lig Voleybol Grup Müsabakalarına katılan MKÜ ile Mersin, Osmaniye Korkut Ata, Adıyaman, İnönü, Kilis 7 Aralık, Niğde, Gaziantep üniversitelerinden sporculara başarılar diledi.
     Konuşmaların ardından müsabakaların ilk maçını Kilis 7 Aralık ile İnönü Üniversitesi takımı yaptı.
     Törene, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Aydın Öztürk ile Voleybol İl Temsilcisi Naci Jontürk, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.