3 OYUNCU DAN HATAYSPOR A TEPKİ

HATAYSPOR'DA SÖZLEŞMELERİ YÖNETİM TARAFINDAN FESİH EDİLEN 3 OYUNCU KARARA TEPKİ GÖSTERDİ :''TEK SUÇUMUZ HATAYLI OLMAK''
3 OYUNCU DAN HATAYSPOR A TEPKİ
FF Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Hatayspor'da sözleşmeleri yönetim tarafından fesih edilen Selim Kıyılı, Ali Şanverdi ve kaleci Hüseyin Danahaliloğlu, karara tepki gösterdi.
     Selim Kıyılı (24), AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknik direktör Semih Tokatlı'ya tepki göstererek, önce kendilerini kamp kadrosuna alacağını söylediğini, daha sonra kulüp müdürü aracılığıyla yeni sezonda kadroda düşünmediği mesajını gönderdiğini belirtti.
     Hatayspor yönetiminin, göreve geldikten sonra takımda bulunan bütün yerli oyuncuları gönderdiğini öne süren Selim Kıyılı, şöyle konuştu:
     ''Şu anda Hatayspor'un 23 kişilik kadrosunda sadece bir Hataylı oyuncu var. Ama yakında o arkadaşımızı da gönderecekler. Benim bir yıllık sözleşmemin olmasına karşın, fesih ettiler. Bizimle beraber geçtiğimiz yıl Hatayspor formasını giyen 10 oyuncu takımdan gönderildi. Üstelik gönderilen oyuncuların hepsi de genç. Bu oyuncuların yerine dışardan amatör oyuncular alınarak, takımın kadrosu oluşuyor. Yönetim kurulunun yerli oyunculara antipati duymasını anlamakta güçlük çekiyorum. Bizler para da almasak, formamızın hakkını veren ve başımız dik gezen oyuncularız. Yerli oyuncuların dışlanmasını ve horlanmasını kınıyorum.''
     Ali Şanverdi de (19), kulüple 2013 yılına kadar mukavelesi olmasına rağmen, Hataylı olduğu için kadrodan çıkarıldığını ileri sürdü.
     Geçtiğimiz yıl formasını giydiği takımda başarılı maçlar çıkarmasına rağmen, yeni dönemde kadrodan çıkarılmasına tepki gösteren Ali Şanverdi, ''Gönderilen yerli oyuncuların yerine 12 amatör oyuncu transfer edildi. Bu da yönetimin ve teknik heyetin futbola bakış açısını gösteriyor'' diye konuştu.
     Kaleci Hüseyin Danahaliloğlu isö (19), 12 yaşından bu yana formasını giydiği Hatayspor'dan ayrılmanın üzüntüsünü yaşadığı söyledi.
3 OYUNCU DAN HATAYSPOR A TEPKİ haberi 20 Ağustos 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Spor kategorisine Hatay tarafından  24275 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle