32. KITALARARASI AVRASYA MARATONU

32. KITALARARASI AVRASYA MARATONU -MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ ÖLÇER: -''GEÇEN YIL AVRASYA'DA 3. OLAN NİLAY ESEN'DEN YİNE MADALYA BEKLİYORUZ''
32. KITALARARASI AVRASYA MARATONU
Milli atletizm takımı antrenörü Mecit Ölçer, 17 Ekim Pazar günü İstanbul'da gerçekleştirilecek ''32. Kıtalararası Avrasya Maratonu''nda Nilay Esen ile Hamza Pehlivan'dan madalya beklediğini bildirdi.
     Ölçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi'nin katkısıyla Hataylı sporcular Nilay Esen ile Hamza Pehlivan'ın 10 gündür Ankara'da antrenman ve kampla Avrasya Maratonu'na hazırlandıklarını kaydetti.
     Nilay Esen'in Türkiye birinciliği ve Balkan Şampiyonluğu'nun yanı sıra, Avrupa altıncılığı, Avrasya Maratonu'nda iki kez üçüncülüğü bulunduğunu ifade eden Ölçer, şöyle devam etti:
     ''Hatay'dan 2 milli atlet ile Avrasya Maratonu'na katılacağız. Çok güçlü rakiplerimize rağmen, özellikle geçen yıl 3. olan Nilay Esen'den yine madalya bekliyoruz. Nilay, 42 kilometrede en iyi derecesini Bulgaristan'da yapılan Balkan Şampiyonası'nda 2.47 ile elde etti. Londra'da 2012 yılında yapılacak Olimpiyat barajı ise 2.42. Tüm hedefimiz olimpiyat barajını aşmaktır. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Nilay'ın bunu başaracağına inanıyorum.''
     Hamza Pehlivan'ın da geçen yıl Avrasya Marato'nunda 2.37'lik derecesiyle 7. olduğunu anımsatan Ölçer, her iki sporcudan da madalya beklediğini sözlerine ekledi. 
  

32. KITALARARASI AVRASYA MARATONU haberi 14 Ekim 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Spor kategorisine Hatay tarafından  23265 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle