AMATÖR FUTBOLUN KARA GÜNÜ

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(68, 68, 68); font-family:calibri,sans-serif; font-size:15px">Hatay 1.Amat&ouml;r K&uuml;me B Grubuna ait Kırıkhang&uuml;c&uuml;- Kaan Temizlik Antakya Gen&ccedil;lik ma&ccedil;ı &ccedil;ıkan olaylar nedeniyle ma&ccedil; bitmeden iptal edildi.</span>
AMATÖR FUTBOLUN KARA GÜNÜ

19 Aralık 2015 Cumartesi günü Kırıkhan ilçe stadyumunda oynanan maçta bazı Kırıkhangücülü futbolcuların saldırısı sonucu Antakya Gençlik takımın biri ağır olmak üzere 4 futbolcusu çeşitli yerlerinden yaralandı.Play-Off’a çıkma hesapları yapan iki takım açısından önem taşıyan maçta gönül isterdi ki Kırıkhan ekibi futboluyla bizim takımı yenebilseydi rakibimizi tebrik eder Antakya’ya dönerdik. Ancak sertlikle ve kaba kuvvetle maç alınmaz. Hele ki 85. Dakikada bazı Kırıkhangücülü futbolcuların saldırısı sonucu Antakya Gençlikli 4 futbolcunun çeşitli yerlerinden yaralanmasını spor adına kabullenmemiz mümkün değildir.Maçın son bölümünde yapılan saldırıda çoğu 17-18 yaşındaki gençlerden oluşan futbolcularımızdan Süleyman Bayraktar ağır olmak üzere toplamda 4 futbolcumuz yaralandı. Hikmet Bilgil, Musa Çetindemir, Ahmet Deveci’den oluşan hakem triosu maçı tatil ederek daha büyük olayı önlemiştir hakemlerimize bu karardan ötürü teşekkür ederiz. Ayrıca o kötü ortamda kafilemizin can güvenliğini sağlayan Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine ve tüm güvenlik görevlilerine şükran borçluyuz.Bu olayda her zaman centilmenliğini ve misafirperverliğini takdir ettiğimiz Kırıkhan halkını tenzih ediyoruz. Bu çirkin olay, Antakya-Kırıkhan dostluğunu zedelemeyecektir.Ama olayı gerçekleştiren Kırıkhangücülü futbolcuları şiddetle kınıyoruz. Kafilemiz maalesef Kırıkhan’da lince uğramış ve futbol terörüyle karşı karşıya gelmiştir.Kaan Temizlik Antakya Gençlik olarak her zaman centilmenlik ve spor kardeşliği içinde olan bir spor kulübü olarak bu olayı kınıyoruz ve işin peşini bırakmayacağımızı belirtiyoruz. Saldırıyı yapanların hem Türk adaleti önünde hesap vereceğine hem de spor ceza kurulu tarafından hak ettiği cezayı alacağına olan inancımız tamdır.Spora yakışmayan bu olayların bir daha tekerrür etmemesi temennisiyle yaralı futbolcularımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.Bu arada yapılan saldırının videosunu sosyal medyada paylaştık. Görüntü fotoğraflarını da spor kamuoyu ile paylaşıyoruz. Takdir spor kamuoyunundur.
Kaan Temizlik Antakya Gençlik Yönetim Kurulu

AMATÖR FUTBOLUN KARA GÜNÜ haberi 21 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Spor kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1970 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle