Antakya Belediyesi Atletizm Takımının başarısı

 Antakya Belediyesi Atletizm Takımının İzmir'de düzenlenen Türkiye Şampiyonasına katılarak önemli başarılar kazandığı belirtildi.
Antakya Belediyesi Atletizm Takımının başarısı
 Antakya Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, 30 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında Türkiye genelinde birçok ilin katılımıyla düzenlenen ''Naili Moran Atletizm Türkiye Şampiyonası''na Antakya Belediyesi Atletizm Takımının 15 yaş altı kız ve erkek takımı olarak 14 sporcuyla katıldığı belirtildi.
     Açıklamada, 15 yaş kızlar gurubunda 400 metrede Sevnur Aladağ Türkiye birinciliği ve 800 metrede Türkiye üçüncülü elde ederken, 13 yaş kızlar gurubunda 1500 metrede Selenay Bati Türkiye üçüncüsü, Seçil Akpınar ise Türkiye dördüncüsü olduğu ifade edildi.
     Yarışmalarda, 14 yaş kızlar gurubunda 1500 metre müsabakalarında Ayşenur Şahin Türkiye sekizinciliğini elde ederken, 12 yaş kızlar gurubunda 1500 metrede Sevda Savaşçı'nın da Türkiye sekizincisi olduğu kaydedildi.
     Erkeklerde 1500 metre 12 yaş kategorisinde Burhan Görüroğlu'nun Türkiye dördüncüsü, 800 metre yarışlarında ise Türkiye sekizincisi olduğu bildirildi.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
     ''İzmir'de yapılan Atletizm Türkiye Şampiyonasına katılan ve kenti en iyi şekilde temsil etme imkanı bulan Belediye Atletizm Takımını kutluyorum. Antakya'yı en iyi şekilde temsil eden genç ve yetenekli sporcularla gurur duyuyorum.
     Çocukların çeşitli branşlarda spor yapması ve eğitimlerini sürdürmesi bizim için oldukça sevindirici. Geleceğin sporcularının bu yaşlarda verdikleri mücadele ile hayata sımsıkı bağlanıp başarılı bir yaşam sürdüreceklerine inanıyorum.''