ANTAKYA BELEDİYESİ BAYAN BASKETBOL TAKIMI KURULDU

ANTAKYA BELEDİYESİ BAYAN BASKETBOL TAKIMI KURULDU -BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ: ''BAYAN BASKETBOL TAKIMI İLE SPORSEVERLERİ SALONA ÇEKMEK İSTİYORUZ'
ANTAKYA BELEDİYESİ BAYAN BASKETBOL TAKIMI KURULDU
Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bayan basketbol takımının kurulduğu bildirildi. 
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, takımın teknik kadrosunu kabulü sırasında, gençlerin spor yapabilmeleri amacıyla ilk hamleyi yaparak, profesyonel anlamda bayanlar basketbol takımını oluşturduklarını söyledi. 
     Ankara, İstanbul ve İzmir'de bayan basketbol 1. ve 2. lig kulüplerinde forma giyen 6 sporcunun Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü'ne transfer edilmesini sağladıklarını ifade eden Savaş, 2. ligde mücadele edecek takıma her türlü desteği vereceklerini ifade etti. 
     Savaş, ''Bayan basketbol takımı ile sporseverleri salonlara çekmek istiyoruz. Bu branşta spor yapmak isteyen gençlerimiz için bulunmaz bir fırsat. Bu fırsatı Antakya en iyi şekilde değerlendirmesi halinde İstanbul takımları olan Fenerbahçe, Galatasaray gibi kulüplerde genç kızlarımız forma giyme imkanına sahip olacaktır'' diye konuştu. 
     Fikstür çekimi sonrasında ekim ayı sonunda maçların başlayacağını belirten Savaş, şöyle devam etti: 
     ''Bayanlar basketbol ligi şehre ayrı bir renk katacak. Bu heyecanı, coşkuyu hep beraber yaşayacağız. Salon sporları sayesinde gençlerimizin ufku genişleyecektir. Spor denilince akla ilk planda futbol branşı geliyor. Bunu aşabilmek ve özellikle spor yapmak isteyip imkan bulamayan sporcularımıza böyle bir fırsat tanımış oluyoruz. Oluşturulan bayan basketbol takımı çalışmalara başlamış durumdadır. Hedefimiz iyi bir mücadele sergileyip Antakyalı sporseverlerin desteğiyle 1. Lig'e doğru ilerlemektir.''