Antakya Belediyesi Tek Pota Basketbol Turnuvası

 Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü'nün organize ettiği ''Antakya Belediyesi 1. Tek Pota Basketbol Turnuvası'' 40 takımın katılımıyla başladı.
Antakya Belediyesi Tek Pota Basketbol Turnuvası
 Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Atatürk Stadyumu'nun yanındaki basketbol sahasında düzenlenen turnuva öncesinde yaptığı konuşmada, 1991-2000 doğumlu sporcuların katılabileceği turnuvanın minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler olmak üzere 4 kategoride yapılacağını söyledi.
     Müsabakaların 3 gün boyunca devam edeceğini ifade eden Savaş, insanları spor yapmaya teşvik etmek, aralarındaki dayanışma ve kaynaşma duygularını arttırmak, gençlerin sportif faaliyetler vasıtasıyla kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak amacıyla böyle bir turnuva düzenlediklerini kaydetti.
     Savaş, turnuva sonunda dereye giren takımlara çeşitli ödüllerin verileceğini dile getirerek, turnuvaya İzmir, Mersin, Adana, ve Gaziantep'ten 400'e yakın sporcunun katıldığını belirterek, organizasyonun Hatay'ın barış ve hoşgörü iklimine yakışır ve sakatlıklar olmadan tamamlanmasını diledi.
     Tek pota basketbol turnuvasının 3 gün boyunca sürecek etkinlikleri arasında, yetenek yarışmalarının yanı sıra konser ve çeşitli gösterilerin de yer alacağı belirtildi.
     Turnuvanın açılış maçında Antakya Belediyesi Engelliler Basketbol Takımı ile Homend Antakya Belediyesi Bayan Basketbol takımı karşı karşıya geldi.