ANTAKYA BELEDİYESPOR BASKETBOL ŞUBE SORUMLUSU DENK: HEDEF LİDERLİK DEDİ

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi (B) Grubu takımlarından Antakya Belediyespor, hafta sonu sahasında karşılaşacağı Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Spor Kulübü'nü yenerek liderlie yerleşmeyi hedeflediği bildirildi.
ANTAKYA BELEDİYESPOR BASKETBOL ŞUBE SORUMLUSU DENK: HEDEF LİDERLİK DEDİ
 Antakya Belediyespor Basketbol Şube Sorumlusu Mahmut Denk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligde şu ana kadar yaptıkları tüm maçlarda 2 yenilgi aldıklarını, puan cetvelinde 2. konumda bulunduklarını, hafta sonu AGİAD Spor Kulübü'nü yenerek zirveye yerleşeceklerini söyledi.
     Geçen hafta hakemin kötü yönetimi, bazı sporcuların ''acemice'' davranışları nedeniyle deplasmanda Edremit Belediyespor'a bir sayı farkla 69-68 yenildiklerini anımsatan Denk, şöyle devam etti:
     ''Edremit Belediyespor maçının son 40 saniyesine 6 sayı farkla girdik. Ancak, hakemin tutarsız kararları ve bazı sporcuların gereksiz paniği ve heyecanı nedeniyle maçı 69-68 kaybettik. Bu sonuç bizleri çok rahatsız etti. Antrenör Mustafa Secerlioğlu ile birlikte sporcularla toplantı yaparak maçı kendi hatalarımızdan dolayı kaybettiğimizi anlatarak dikkatlerini çektik. Hafta arası da Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, antrenmana gelerek sporculara moral verdi. Her geçen maçı unutmak zorundayız. Hafta sonu sahamızda AGİAD Spor ile şampiyonu belirleyecek bir maça çıkacağız. Sıfır hata ile oynayarak ilk yarıda yenildiğimiz AGİAD Spor'u yenerek liderliğe yerleşeceğiz.''
     Denk, takımda eksiklerinin bulunmadığını, taraftar desteğine çok ihtiyaçları bulunduğunu sözlerine ekledi.