ANTAKYA BELEDİYESPOR TARAFTARLARA VERDİĞİMİZ SÖZÜ YERİNE GETİRDİK

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (B) Grubu takımlarından Antakya Belediyespor Kadın Basketbol takımı Şebe Sorumlusu Mahmut Denk, ligi 2. tamamlayarak play-off grubuna kaldıklarını ve taraftarlara verdikleri sözü yerine getirdiklerini söyledi.
ANTAKYA BELEDİYESPOR TARAFTARLARA VERDİĞİMİZ SÖZÜ YERİNE GETİRDİK
   16 takım arasından birinci lige yükselecek 2 takımdan birisi olacaklarını söyledi.
     Den, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta sahalarında ligde son maçlarını İzmirspor ile yaptıklarını, karşılaşmayı 86-41 gibi farklı skorla rahat kazandıklarını, aynı başarıyı hafta sonu başlayacak olan play-off grubunda da göstereceklerini kaydetti.
 
 
    
 
     Play-Off Grubu'nda ilk maçlarını 2 Nisan Cumartesi günü sahalarında, rövanşını da 4 Nisan Pazartesi günü Dörtyol'da yapacaklarını belirten Denk, şöyle devam etti:
     ''Ligde ilk yılımız olmasına rağmen, taraftarlara öncelikle play-off grubuna kalacağımız sözünü vermiştik. Bunu yerine getirdik. Şimdi şampiyonluk olarak birinci lige yükseleceğimizin sözünü veriyoruz. Taraftarların play-off grubu maçlarında daha çok ihtiyacımız var. Bizleri desteklemelerini bekliyoruz. Sporcularımıza güveniyoruz. Tamamı sezon boyunca istekli, arzulu maçlar çıkartarak takımın ligde Samsun Canikspor'un ardından ikincisi olmasını sağladılar. Play-Off maçlarına 16 takım katılıyor. Maçlar önce eleme yöntemine göre oynanacak. Daha sonra 4 takım kalınca lig yöntemine dönülecek. buradan da 2 takım birinci lige yükselecek. Rakiplerin tamamını yakından tanıyoruz. İyi bir ekibe sahibiz. Hatay'ın kadınlar basketbolunda ilk birinci lig takımı unvanını alacağız.''
     Denk, Aslı ile Meriç'in sakatlığının sürdüğünü belirterek, tüm maçlara gelerek maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile meclis üyeleri ve taraftarlara teşekkür etti.