ANTAKYA BELEDİYESPOR YÜZME TAKIMI SAUNADA

 Antakya Belediyespor Yüzme Takımı, yarışmalara özel bir saunanın yüzme havuzunda hazırlanıyor.
ANTAKYA BELEDİYESPOR YÜZME TAKIMI SAUNADA
 Antakya Belediyespor Yüzme Takımı antrenörleri Kemal Alış ve Mustafa Savaş, yüzme şubesini yeni faaliyete geçirdiklerini, geçen hafta ilköğretim ve orta dereceli okulları tarayarak 7-18 yaş grubu 45 öğrenciyle çalışmalara başladıklarını söylediler.
     Antrenör Alış, Antakya'da kışlık havuzun olmadığını, İskenderun ilçesinde bulunan kapalı yüzme havuzunun onarımda olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
     ''Öncelikle Antakya'da yüksek potansiyele sahip olan yüzme ve su topunun gelişmesi için mutlaka kapalı yüzme havuzu gerekiyor. Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın kapalı havuz yapılması için girişimleri var. Şu anda yarışmalara özel bir saunanın yüzme havuzunda pazartesi, çarşamba ve cuma günleri haftanın 3 günü antrenman yaparak hazırlanıyoruz. Elbette, saunanın havuzu bizi çok mutlu etmiyor. Ama, yinede öğrencilerin tekniğini geliştirmek için bize yeterli geliyor.''
     Alış, yaz sezonunda kurslar açarak sporcu sayısını artıracaklarını, kendilerine maddi ve manevi destek olan Antakya Belediye Başkanı Savaş'a teşekkür etti.