ASKF GENEL BAŞKANI ÖZTÜRK Tertip Kurulu üyeleriyle birlikte toplantı düzenledi

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Mehmet Öztürk, tüm kulüplere eşit mesafede hizmet götürmeye çalıştıklarını belirtti.
ASKF GENEL BAŞKANI ÖZTÜRK Tertip Kurulu üyeleriyle birlikte toplantı düzenledi
 Öztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda, İl Tertip Kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği toplantıda, 27 Ocak tarihinde Nazım Koka Sahası'nda oynanan Çekmece Belediyespor-İskenderun ASAŞspor müsabakası sonrasında çıkan olayların, spor ahlakına yakışmadığını söyledi.
     Yaşanan olaylardan üzüntü duyduklarını ifade eden Öztürk, ASAŞspor Kulübü'nün olaylardan kendilerini sorumlu tutmasına anlam veremediklerini kaydetti.
     Sahanın aydınlatmasının yetersiz olduğuyla ilgili eleştirileri de değerlendiren Öztürk, ''Maçlar bir ay öncesinden yer, saat ve tarihleri belirlenerek ataması yapılıyor. ASAŞspor'un maça iki gün kala yapmış oldukları gündüz oynama isteği talepleri kabul görülmemiştir. Ataması yapılan maçın saatini değiştirmemiz söz konusu olamazdı. Bu tüm takımlar için geçerlidir. Daha öncede ASASspor bu sahada aynı saatte maç yaptı. O maçı 7-3 kazandı. O zaman da aydınlatma aynı şekildeydi. Maçı kaybedince aydınlatmanın az olduğuyla ilgili eleştiri çok yersiz. Tüm kulüplere eşit mesafede hizmet götürmeye çalışıyoruz. Ayrım yapmamız söz konusu değildir diye konuştu.
     Futbol İl Temsilcisi Mustafa Yurttagül de, 25 yıldır futbolun içerisinde yer aldığını ve Hatay'da karşılıksız hizmet verdiğini, görev süresince hiçbir takıma karşı ayrıcalık yapmadıklarını belirtti.
     Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Özden Mısırlıoğlu ise Nazım Koka Sahası'nın ışıklandırmasını daha etkili hale getirilmesi için takviye yapacaklarını söyledi.