Basit hatalar mağlubiyeti getirdi.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Homend Antakya Belediyesi Teknik Sorumlusu Levent Deringöl, ''BOTAŞ maçını rahat kazanabilirdik fakat basit hatalar mağlubiyeti getirdi'' dedi.
Basit hatalar mağlubiyeti getirdi.
Deringöl, Antakya Belediyesi Salonunda düzenlediği basın toplantısında, BOTAŞ'ın, Avrupa Kupası'nda yarı final oynamasının iyi bir ekip olduğunun göstergesi olduğunu vurgulayarak, BOTAŞ maçının son anlarındaki top kayıplarının yenilgiyi kaçınılmaz kıldığını ifade etti.
     Deringöl, durduramadıkları iki forvetin 41 sayı kaydettiğine değinerek, 'Üç oyuncumuzun 17 top kaybı takımı kötü etkiledi. Her şeye rağmen maçı sonuna kadar kovaladık. Basit hatalardan dolayı maçı kaybettiğimiz için üzgünüz. Halbuki çok iyi oynamıştık. BOTAŞ maçını rahat kazanabilirdik fakat basit hatalar mağlubiyeti getirdi'' diye konuştu.
     Bundan sonraki maçları kazanabilecekleri potansiyelleri bulunduğunu vurgulayan Deringöl, ligin alt sıralarındaki takımların galip gelmesiyle ligdeki durumun değiştiğini dile getirdi.
     Deringöl, bu hafta oynanacak Mersin Büyükşehir Belediyesi maçına çok iyi hazırlandıklarını bildirerek, ligin ikinci yarısında daha iyi oynadıklarını, Mersin maçından da galibiyetle ayrılacaklarına inandığını söyledi.
     Takımın Genel Menajeri Mahmut Denk ise bir hafta içinde 3 maç oynadıklarını, son maçta BOTAŞ karşısında çok iyi oynamalarına rağmen basit hatalardan mağlup olduklarını belirterek, şöyle konuştu:
     ''Önümüzde Mersin Büyükşehir Belediyesi, Galatasaray, Kayseri KASKİ ve Ceyhan Belediyesi maçları kaldı. Öyle inanıyorum ki bu maçlardan çok önemli galibiyetler alacağız. Takımda da bu potansiyel var. Ligin ikinci yarısında takım hüviyetine girdik ve çok önemli galibiyetler aldık. Geçen yıl alınan 6 galibiyet ligde kalmaya yetiyordu, fakat şimdi bizim 7 galibiyetimiz olmasına rağmen hala ligde kesinlikle kaldık diyemiyoruz. Alttaki takımların sürpriz galibiyetleri bu durumu ortaya çıkardı.''
     Denk, BOTAŞ maçında da takımı yalnız bırakmayan ve onurlu bir duruşla takımı destekleyen taraftarlara teşekkür ederek, aynı desteği Mersin Büyükşehir maçında da beklediklerini ifade etti.
     Homend Antakya Belediyesi oyuncularından Makbule Amachree de BOTAŞ maçını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını, Mersin Büyükşehir Belediyesi maçını kazanarak bu durumu telafi etmek istediklerini kaydetti.
     Hataylı taraftarların, Türkiye'nin en iyi taraftarı olduğunu anlatan Amachree, ''Taraftar her zaman takımı destekliyor. Zaten başarılı bir takım olmak için iyi bir taraftar, menajer ve baş antrenör olması gerekiyor, bunların hepsi bizde var. 10 yıldır Türkiye'deyim ve farklı takımlarda oynadım, daha önce Beşiktaş ile yaşadıklarımı şimdi burada yaşıyorum. Takım için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya hazırım'' dedi.